Iowa

Odkrywamy Iowa

2 days
Itinerary
Cena $295

Price includes

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opieka polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Iowa: Des Moines i Dubuque


Itinerary

1.day

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 6 rano. Przejazd przez stan Illinois i Iowa z krótkim postojem przy największym w USA „truckstopie”.

Przejazd do Des Moines, stolicy Iowa, gdzie czeka naz zwiedzanie Kapitolu oraz przepięknej biblioteki mieszczącej się w budynku Kapitolu, jednej z najpiękniejszych bibliotek w Stanach Zjednoczonych. Złota kopuła Kapitolu jest wyraźnie widoczna z wielu punktów widokowych w Des Moines. Chociaż jest to godny pocztówki obraz z zewnątrz, my odkryjemy historię w środku. Dzieła sztuki i ręcznie rzeźbione motywy dekoracyjne dodają prestiżu historii zamkniętej w murach Kapitolu.

Zobaczymy ponadto jedną z najpiękniejszych bibliotek w Stanach Zjednoczonych. Zbiory Stanowej Biblioteki Iowa zostały przeniesione w całości do nowej siedziby w Kapitolu w Des Moines w 1886 roku. Biblioteka, zbudowana w wiktoriańskim stylu ze zdobnymi sufitami, alkowami pełnymi książek i krętymi schodami,każdego roku jest obiektem zachwytu tysięcy turystów.

Następnie przejazd do parku nad rzeką Des Moines, gdzie znajdują się azjatyckie ogrody Roberta D. Ray’a, przyciągający wzrok azjatycki pawilon, kamienne pagody i rzeźbione formacje skalne. Spacer po sąsiadującym moście to dobra miejscówka na panoramę miasta.

Obiad, po którym odwiedzimy centrum Des Moines Western Gateway Park. Jest to Park Rzeźby im. Johna i Mary Pappajohnów, w którym znajduje się ponad 20 dzieł sztuki rzeźbiarskiej. Spacer i czas na zdjęcia. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie.

Wieczorem dla chętnych wyjście na spacer promenadą wzdłuż Des Moines River by pożegnać dzień przy zachodzącym słońcu.

2.day

Po śniadaniu przejazd do Dubuque, gdzie zaokrętujemy sie na statek wycieczkowy, którym popłyniemy w dwugodzinny rejs po rzece Mississippi, nazywanej Królową amerykańskich rzek. Po rejsie odwiedzimy National Mississippi River Museum & Acquarium. Jest to po części muzeum, po części centrum nauki i po części akwarium. Ten 14-akrowy kampus nad brzegiem rzeki Mississippi jest domem dla ponad 100 gatunków zwierząt i tysięcy historycznych artefaktów.

Następnie wjazd kolejką torową na górę, z której rozciąga się panorama na Dubuque i okolice. Po nim krótki spacer promenadą wzdłuż rzeki Mississippi i wizyta w winiarni, z której rozciąga się piękna panorama na rzekę i zabytkowy most. Obiad. Po nim wyjazd w droge powrotną do Chicago. Planowany czas powrotu w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

2 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).