Mardi Gras – karnawał w Nowym Orleanie

5 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $1595

Price includes

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę dwóch polskojęzycznych przewodników
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
  • Darmowe wifi

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

CHICAGO – LOUISVILLE – NASHVILLE – NOWY ORLEAN – MEMPHIS 

Kultura i historia

Rozrywka


Itinerary

1.day

CHICAGO - LOUISVILLE - NASHVILLE

Wyjazd sprzed biura Rek Travel w godzinach porannych. Przejazd przez Indianę do Kentucky, do miasta Louisville gdzie odwiedzimy Churchil Downs – miejsce najsłynniejszej gonitwy końskiej Kentucty Derby. Następnie przejazd do muzycznego miasta Nashville. Podjedziemy pod Partenon, będący żywą repliką 1:1 słynnej greckiej świątyni, która wygląda najlepiej podświetlona wieczorem. Następnie podjedziemy na Broadway – główną ulicę Nashville, pełną barów i muzyki na żywo. Po dniu pełnym wrażeń, przejazd do hotelu na nocleg.

 

2.day

NOWY ORLEAN

Po śniadaniu ruszymy w stronę głównej atrakcji naszej wycieczki – Nowego Orleanu, który jest jednym z najbardziej interesujących i intrygujących miast w Ameryce. W czasie podróży, postoje na kawę i posiłki. Zakwaterowanie w hotelu, po czym udamy się na zwiedzanie miasta. W programie wizyta w słynnej dzielnicy French quarter, historia Voodoo, park Louisa Armstronga i słynna Bourbon Street gdzie można poczuć prawdziwy klimat Nowego Orleanu. Powrót do hotelu na nocleg.

 

3.day

NOWY ORLEAN

Rano udamy się do słynnej kawiarni Cafe du Monde na kawę i pączki oraz zwiedzimy pobliski French market. Następnie odwiedzimy jeden ze słynnych cmentarzy w mieście. Charakteryzują się one tym, że groby i trumny wznoszona są ponad powierzchnie ziemi i noszą nazwę “kolumbaria”. Przyczyną tego jest położenie miasta poniżej poziomu morza. Cmentarze są potocznie zwane “miastami umarłych”. Kolejna atrakcja to rejs słynnym parowcem po rzece Missisipi, skąd będziemy podziwiać panoramę miasta i najciekawsze zakątki z innej perspektywy. Po południu udamy się na jedną z wielu plantacji, gdzie dowiemy się co nieco o historii niewolnictwa na południu Ameryki.
Wieczorem czas na dalsze odkrywanie zakamarków miasta w jego historycznej części, przejażdżka zabytkowym tramwajem i czas wolny na Bourbon Street.
Powrót do hotelu.

 

4.day

NOWY ORLEAN - MEMPHIS

Po śniadaniu, przejedziemy obok Super Dome, stadionu futbolowego, który był schronieniem dla mieszkańców Nowego Orleanu podczas huraganu Katrina. Odwiedzimy też Park District, gdzie znajdują się rezydencje i ogrody w stylu kolonialnym z wiecznie zielonymi dębami i dekoracyjnym mchem, po czym udamy się w drogę w stronę Memphis. Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie miasta. Podjedziemy pod muzeum Rock n Soul, music hall of fame i muzeum bluesa. Czas wolny na Beale street pełnej barów i muzyki na żywo. Powrót do hotelu.

5.day

MEMPHIS - CHICAGO

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Podjedziemy pod muzeum słynnej giełdy bawełny, zrobimy zdjęcie pod pomnikiem Elvisa Presleya, udamy się na spacer promenadą nad rzeką Missisipi, na koniec pamiątkowe zdjęcie przy Memphis sign z panoramą miasta, po czym wyruszymy w drogę powrotna w stronę Chicago. Planowany powrót w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

5 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).