Narty we włoskich Dolomitach SKI IN- SKI OUT

11 days
01-05-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $3150

Price includes

 • Koszt biletu lotniczego Chicago – Wenecja – Chicago.
 • Koszt bagażu rejestrowanego plus przewozu nart.
 • Transport z/na lotnisko we Włoszech.
 • Zakwaterowanie w komfortowych pokojach dwuosobowych w hotelu ski in – ski out o nazwie Plan de Gralba z bezpośrednim dostępem do wyciągu będącego częścią trasy narciarskiej SellaRonda (7 noclegów).
 • Śniadania z regionalnymi i sezonowymi przysmakami w Plan de Gralba.
 • Urozmaicone czterodaniowe kolacje w Plan de Gralba.
 • Gala dinner i wieczory regionalne w Plan de Gralba.
 • Degustację regionalnych serów z sommelierem w Plan de Gralba.
 • Hotelowe spa w Plan de Gralba.
 • Strefa saun z sauna fińską i sauną parową w Plan de Gralba.
 • Hot tub ze strefą relaksu w Plan i hot tub z hydromasażem w Plan de Gralba.
 • Świeżą wodę źródlaną i świeże soki w czasie pobytu w Plan de Gralba.
 • Salt scrub w strefie saun (1 na osobę) w Plan de Gralba.
 • Hotelowe wi-fi.
 • Val Gardena Mobil Card – bezpłatny transport na terenie miasteczka.
 • Noclegi w hotelu w Wenecji.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika.
 • Zwiedzanie Wenecji.

The price does not include

 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach.
 • Dolomiti Superski Pass: ok. € 380/6 dni.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Narty we Włoskich Dolomitach! Zakwaterowanie w hotelu typu ski in – ski out z bezpośrednim dostępem do wyciągu będącego częścią trasy narciarskiej Sella Ronda. Słynna Sella Ronda, znana również jako 4 passes tour to wyjątkowy szlak narciarski o łącznej długości 40 km!

Kultura i historia

Narty

Wydarzenie sportowe


Itinerary

1.day

PRZELOT DO WENECJI Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO

Przelot do Wenecji, jednego z miejsc we Włoszech najchętniej wybieranych przez turystów. I choć Wenecja kojarzy się głównie z karnawałem i gondolami, to w niedalekiej odległości znajduje się prawdziwy raj dla miłośników narciarstwa. Przekonamy się o tym w ciągu następnych kolejnych dni…

2.day

DOLOMITY: MARZENIE KAŻDEGO NARCIARZA

Po przylocie na międzynarodowe lotnisko im. Marco Polo w Wenecji, zostaniemy przewiezieni do hotelu Plan de Gralba w samym sercu włoskich Dolomitów (ski-in ski-out), gdzie spędzimy kolejne dni. Do hotelu możemy dotrzeć na nartach bezpośrednio ze stoków narciarskich Sella Ronda. Do dyspozycji gości jest zaplecze odnowy biologicznej oraz tradycyjna restauracja, z której roztaczają się panoramiczne widoki.

 

3.day

DOLOMITY: ZAPOZNANIE SIĘ Z TRASAMI NARCIARSKIMI

Dziś rozpoczynamy naszą narciarską przygodę. Naszą bazą wypadową jest hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie stoku narciarskiego w Selva Val Gardena, dzięki czemu w niecałą minutę dotrzemy do wyciągu, który zabierze nas na słynną Sella Ronda.  Cała trasa liczy w sumie 40 km, z czego 26 km to odcinek do pokonania na nartach. Tory, tworzące swoisty pierścień wokół masywu Sella, przecinają 4 ladyńskie doliny: Val di Fassa w Trentino, Val Gardena i Val Badia w Górnej Adydze, Arabba w Wenecji Euganejskiej.

4.day

DOLOMITY: KOLEJNY DZIEŃ GÓRSKIEJ PRZYGODY

Po narciarskich wyczynach zawsze jest czas na wypoczynek. W naszym hotelu będziemy mogli skosztować regionalnych i sezonowych przysmaków. Będziemy mogli również skorzystać z degustacji wyśmienitych włoskich serów. Specjały te zaprezentuje nam wykwalifikowany serowy sommelier.

5.day

DOLOMITY: SPORTÓW ZIMOWYCH CIĄG DALSZY

Po wysiłku na stoku, można będzie zrelaksować się w hotelowym spa korzystając ze strefy saun. Do naszej dyspozycji będzie sauna fińską oraz aromatyczna sauna parowa. Ponadto będziemy mogli skorzystać z kryształowej wanny z orzeźwiającą wodą źródlaną lub wanną z hydromasażem. Salon relaksacyjny na pewno doda nam sił na kolejny dzień zmagań narciarskich.

6.day

DOLOMITY: BIAŁE SZALEŃSTWO

Słynna Sella Ronda, znana również jako 4 Passes Tour, to wyjątkowy szlak narciarski o łącznej długości 40 km. Połączone wyciągami trasy zjazdowe to 26 km białego szaleństwa.

7.day

DOLOMITY: NAJPIĘKNIEJSZE PASMO GÓRSKIE EUROPY

Dolomity w 2009 roku zostały wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Znalazły się tam dzięki skalistym ośnieżonym szczytom, gęstym lasom i zachwycającym krajobrazom.

Pasmo Dolomitów liczy aż 220 szczytów. Jednak tylko kilka z nich przekracza 3100 m n.p.m. Najwyższym szczytem jest Marmolada, która osiąga wysokość 3343 m n.p.m.

8.day

DOLOMITY: OSTATNIE CHWILE NA NARTACH

Nasz pobyt w Dolomitach powoli zbliża się niestety ku końcowi. Warto więc wykorzystać w pełni możliwości jakie daje nam hotel ski in ski out i najpiękniejsze trasy narciarskie w tym zakątku Europy.

9.day

DOLOMITY - WENECJA

W godzinach popołudniowych wymeldujemy się z hotelu i pojedziemy do Wenecji, gdzie spędzimy nocleg. Wenecja jest to jedno z najbardziej znanych miast na świecie, zbudowane na archipelagu 118 małych wysp, oddzielonych kanałami. Urokowi temu miejscu dodają przepływające po kanałach gondole.

10.day

WENECJA: PERŁA WŁOSKIEJ ARCHITEKTURY

Dzisiaj udamy się na zwiedzanie Wenecji. Zaczniemy od bezapelacyjnie najbardziej rozpoznawalnego weneckiego miejsca, czyli Placu Świętego Marka. Zobaczymy znajdującą się na nim Bazylikę Św. Marka. Budowla uderza swoich rozmachem i bogactwem widocznym zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Na szczególną uwagę zasługuje fasada, którą tworzy 5 portali zdobionych drobną mozaiką. Nad głównym wejściem można podziwiać malowidła stanowiące alegorię pór roku i 12 miesięcy. W centralnej części górują repliki rzeźb koni z Konstantynopola.  Nasze dalsze kroki skierujemy w stronę Pałacu Dożów oraz Mostu Westchnień. Ukoronowaniem dnia będzie rejs gondolą (dla chętnych – dodatkowy koszt) po Canal Grande, podczas którego poczujemy niesamowitą atmosferę tego miasta. Z perspektywy gondoli zobaczymy wiele unikatowych budynków ale przede wszystkim najpiękniejszy most w Wenecji – Most Rialto. Po rejsie będziemy mieć czas wolny na zakupy pamiątek i spacery po tym niezwykłym mieście.

11.day

WYLOT Z WENECJI

Po śniadaniu transfer na lotnisko i pożegnanie z grupą. Pełni wrażeń po białym szaleństwie wybierzemy się w podróż powrotną do domu.

Show full itinerary

11 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).