Mississippi – Wielka Rzeka – od Minneapolis do Davenport

3 days
Itinerary
Cena $595

Price includes

  • noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • wyżywienia
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Wcieczka wzdłuż rzeki Mississippi- najciekawsze zakątki Stanu Wisconsin i Iowa


Itinerary

1.day

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving park Rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinnach rannych.

Naszym pierwszym przystankiem będzie Milwaukee w stanie Wisconsin. Tam zatrzymamy się przy budynku Muzeum Sztuki, które mieści liczącą ponad 30 tysięcy kolekcję dzieł sztuki amerykańskiej i europejskiej z XIX i XX wieku, a których autorami są m. in. Miro i Kandinsky. Już sama spektakularna architektura budynku oszałamia. Przyjrzymy się jej bo to architektoniczna perełka, której nie sposób pominąć, chociażby ze względu na ogromne “skrzydła” o rozpiętości boeinga 747.

Następnie przejedziemy do Madison – stolicy stanu. Tam odwiedzimy ogród botaniczny, w którym stoi piękny, złoty pawilon będący prezentem od tajlandzkiego rządu. Od stanowego kapitolu dzieli nas zaledwie kilkanaście minut więc pojedziemy i tam, by zobaczyć jego piękną, granitową kopułę, która jest największą kopułą pod względem objętości w Stanach Zjednoczonych i jedną z największych na świecie.

Dalsza droga poprowadzi nas przez Eau Claire do Minneapolis. To największe miasto stanu położone nad rzeką Missisipi. Nazywane „miastem jezior”, jest jednym z głównych miast aglomeracji Minneapolis – Saint Paul. Wybierzemy się tam do słynnego The Mall of America – jednego z trzech największych centrów handlowych USA. Zwiedzimy Starówkę (Old Town) i zatrzymamy się przed budynkiem stanowego Kapitolu. Zobaczymy też Katedrę św. Pawła i bazylikę NMP oraz przejdziemy przez ogromny Third Avenue Bridge, skąd można podziwiać wodospad św. Antoniego. Ten naturalny niegdyś wodospad został odkryte przez Louisa Hennepina (również odkrywcę wodospadu Niagara) i nazwane od imienia jego patrona – św. Antoniego Padewskiego.

Odwiedzimy też Ogród Rzeźb (Sculpture Garden), jeden z największych miejskich ogrodów rzeźbiarskich w kraju, z ponad 40 stałymi instalacjami artystycznymi.

Przejazd na nocleg.

2.day

Opuszczamy Minneapolis, najdalej wysunięte na północny-zachód miejsce na mapie naszej wycieczki i skierujemy się w stronę Red Wing. Nasza droga prowadzić będzie wzdłuż biegu znanej nam z powieści Marka Twaina rzeki Missisipi, nazywanej królową amerykańskich rzek. Jest to miano nadane jej nie bez powodu, bowiem Missisipi jest drugą pod względem długości rzeką Ameryki Północnej. Swoje początki bierze w jeziorze Itasca w stanie Minnesota, a jej wody uchodzą do Zatoki Meksykańskiej w formie rozległej delty. O Missisipi usłyszymy jeszcze nieraz bowiem nasza trasa wielokrotnie splecie się z jej nurtem.

Podczas przejazdu między Red Wing i la Crosse zatrzymamy się w miasteczkach Lake City i Winona oraz w wielu ciekawych punktach widokowych, przy których przystaniemy bo spojrzeć na rozlewisko Missisipi z różnej perspektywy. Nasza droga, wijąca się wzdłuż rzeki, doprowadzi nas do miasteczka La Crosse. Tam planujemy dłuższy postój i wybierzemy się odwiedzić piękne sanktuarium z Bazyliką Mniejszą, które gości około 300 tysięcy pielgrzymów rocznie. Sanktuarium jest malowniczo położone na wzgórzu Holy Hill, z którego rozciąga się piękna panorama na okolicę.

Następnie udamy się do Prairie du Chien by zobaczyć położony na niewielkiej wyspie narodowy zabytek historyczny. Villa Louis to piękna, historyczna rezydencja, która po renowacji została przywrócona do czasów swojej świetności, czyli XIX wieku, kiedy była posiadłością wybitnego rodu H. Louis Dusman, potomków przedsiębiorcy i handlarza futrami.

Późnym popołudniem dojedziemy do miasteczka Dubuque położonego, a jakże, nad samą rzeką Missisipi. Wyjedziemy stromą, wąskotorową kolejką, która ma niecałe 100 m długości i wjeżdża pod kątem 41 stopni  na taras widokowy, z którego rozciąga się panorama na śródmieście Dubuque, i skąd przy dobrej widoczności roztacza się piękny widok na stany Ilowa, Illinois i Wisconsin. Kolejka uważana jest za najkrótszą i najbardziej stromą linię kolejową na świecie. Panoramą z tarasu widokowego pożegnamy Mississipi i po dniu wrażeń przejedziemy na nocleg.

3.day

Po śniadaniu przejeżdżamy do kolejnego bardzo ciekawego miejsca – to miasteczko Pella, holenderska perełka w Iowa. Odwiedzimy małą historyczną wioskę z oryginalnym wiatrakiem (Vermeer Windmill), będącym najwyższym działającym młynem w Stanach Zjednoczonych. Taki spacer wśród małych sklepików, kanałów i holenderskiego rękodzieła sprawia, że można się poczuć jakbyśmy cofnęli się w czasie.

Pospacerujemy po centrum, w którym znajduje się wysoki na 65 stóp pomnik Tulip Toren i podejdziemy pod animowany zegar muzyczny z mechanicznymi figurami. Uroku miasteczku dodaje też most zwodzony i kanał w stylu „Starego Świata”.

Na naszej trasie, w drodze do Chicago, znajdzie się też miasto Davenport. Założone w 1836 roku Davenport położone jest nad potężną rzeką Missisipi i znane jest z tego, że jest zielonym miastem, w którym znajduje się ponad 50 lokalnych parków. Gdzie można pojeździć na rowerze  czy pospacerować. My wybierzemy się na krótki spacer po zawieszonym 50 stóp nad ziemią moście dla pieszych. Obie strony mostu są przeszklone, dzięki czemu będziemy mieć ładny widok na otaczające miasto. Południowy koniec mostu natomiast zapewnia widok na rzekę Missisipi i będzie to ostatni kadr na tę rzekę.

W drodze powrotnej zatrzymamy się też w niewielkim miasteczku Dixon przy domu, w którym od 1920 r. mieszkał w młodości czterdziesty prezydent Stanów Zjednoczonych Ronald Reagan. Budynek został wpisany do Krajowego Rejestru Zabytków Miejsca w 1982 roku.

Przejazd do Chicago. Planowany powrót w późnych godzinach wieczornych.

Show full itinerary

3 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).