Meksyk

Meksyk od Środka

5 days
Itinerary
Cena $995

Price includes

  • Przelot w obie strony
  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Meksyk- Teotihuacan, Tolantongo, Buenavista, miasto Meksyk


Itinerary

1.day

Dzień 1

Spotkanie grupy na lotnisku ORD Chicago. Odprawa. Przelot do Miasta Meksyk (przylot w godzinach południowych).

Przejazd do Teotihuacan, gdzie według wierzeń indiańskich, miał powstać świat. Miejsce wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO jest jedną z najczęściej odwiedzanycch archeologicznych atrakcji w całej Ameryce Łacińskiej.

Czas na obiad, a następnie krótki spacer po strefie archeologicznej z Piramidą Słońca i Księżyca. Majestatyczne piramidy Słońca, Księżyca, Pierzastego Węża oraz zespoły pałacowe z oryginalnymi malowidłami na ścianach są najczęściej fotograficznymi obiektami w Meksyku. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

2.day

Dzień 2

Przejazd do położonego na północ od Miasta Meksyk, ukrytego wśród gór, Tolantongo. Jest to zbiór gorących źródeł położonych na zboczu góry. Ciepła woda, podgrzewana przez otaczające wulkaniczne góry, spada wśród skalistych klifów wraz z wodospadami, tworząc 15 basenów. Wypełnione turkusową wodą, tworzą niesamowity efekt basenów zawieszonych na krawędzi.

Kąpiel w źródłach termalnych umilą nam przepiękne górskie krajobrazy otaczające kompleks basenów. Obiadokolacja, a po niej klimatyczne, wieczorne ognisko. Nocleg w hotelu ulokowanym w pobliżu gorących źródeł.

3.day

Dzień 3

Śniadanie, a po nim wyjazd do miejscowości Buenavista, gdzie czeka nas nie lada atrakcja – warszaty kuchni meksykańskiej prowadzone przez meksykańską rodzinę. Któż lepiej niż rodowici Meksykanie zaprezentuje nam oryginalne meksykańskie potrawy?

Będzie lekcja gotowania, degustacje i piknik na wolnym powietrzu. Po południu „temazcal” – tradycyjna meksykańska sauna, która służy do rytualnego oczyszczania i posiada korzyści zdrowotne. Dla chętnych możliwość skorzystania z masażu. Wieczorem przejazd i zakwaterowanie w hotelu w mieście Meksyk.

4.day

Przejazd do centrum miasta Meksyk. W programie zwiedzania Zocalo – Plac Główny oraz Katedra Metropolitana – jedno z ważniejszych miejsc, obok Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe. Przemawia za tym chociażby fakt, że jest to największa katedra obu Ameryk. Znajduje się tutaj między innymi słynna postać Jezusa Chrystusa od Trucizny, Ołtarz Królów oraz pomnik św, Jana Pawła II.

Zobaczymy Świątynię Główną (z zewnątrz), Pałac Sztuk Pięknych oraz pospacerujemy po deptaku Madero. Następnie przejazd do Xoxhimilco, kolejnej meksykańskiej perełki, określanej mianem „Wenecji w Meksyku”.

Dzisiejsze Xochimilco wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ta indiańska nazwa, oznaczająca „Miasto Kwiatów” nawiązuje do dawnych upraw kwiatów i warzyw na przycumowanych tratwach, które zbudowane z trzcin i gałązek przypominały pływające ogrody.

Dzisiaj, wśród zielonej oazy wielomilonowej metropolii, bajkowe łodzie przypominające gondole leniwie przewożą turystów po dawnych kanałach azteckich. Sztuczne wyspy, meksykańskie specjały, indiańskie rękodzieło, kolorowe kwiaty i sombrera, a wszystko to w atmosferze fiesty i przy dźwiękach muzyki Mariachi – to ulubiona forma relaksu Meksykanów i bezcenne wrażenie dla turystów. Godzinny rejs z obiadem a po nim przejazd do hotelu na nocleg.

5.day

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Bazyliki. Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe to najważniejsze sanktuarium maryjne w Meksyku i jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc kultu chrześcijańskiego na świecie.

12 grudnia 1531 roku, Indianin z plemienia Azteków, Juan Diego, ujrzał Maryję, która poleciła mu udanie się do biskupa, by ten na miejscu objawienia zbudował kościół na Jej cześć. Juan Diego został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w 1990 roku, a podczas kolejnej papieskiej wizyty w Meksyku, w roku 2002, został uznany świętym. Krótkie zwiedzanie najważniejszego miejsca dla pielgrzymów z całego świata i poznanie wizerunku Najświętszej Marii Panny z Gwadelupe.

Przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do Chicago.

Show full itinerary

5 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).

Podobne wycieczki

Kostaryka: “Pura Vida”

$2145 8 days 04-10-2024 07-17-2024 11-13-2024
Show all tours 199