Medjugorje, Mostar

Medjugorje i Perły Dalmacji

9 days
Itinerary
Cena $1995

Price includes

 • Bilet lotniczy na trasie Chicago – Split – Chicago
 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych (5 noclegów z HB w hotelu 4**** w Medugorju i 2 noclegi z HB w hotelu 4**** na Riwierze Makarskiej)
 • Śniadania i obiadokolacje (na ciepło) w hotelach
 • Licencjonowany przewodnik w Trogirze
 • Licencjonowany przewodnik w Splicie
 • Licencjonowany przewodnik w Mostarze
 • Licencjonowany przewodnik w Blagaju
 • Licencjonowany przewodnik w Sarajewie
 • Licencjonowany przewodnik w Dubrovniku
 • Wstęp do katedry w Trogirze
 • Wstęp do katedry w Splicie
 • Wstęp do domu tureckiego w Mostarze
 • Wstęp do meczetu w Mostarze
 • Autokar do 50 miejsc, VIP Class z AC/OC, TV, mikrofonem, klimatyzacją i kierowcą
 • Koszty parkingów, autostrady i wjazdów do miast, winiety w Medugorju oraz zakwaterowania dla kierowcy
 • Transfery z i na lotniska
 • Obslugę polskojęzycznego pilota/przewodnika
 • Opiekę duchową

The price does not include

 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika)
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje,drinki, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia czy zniszczenia bagażu osobistego, walizki, itp.
 • Zwyczajowych napiwków w restauracjach
 • Ubezpieczenia zdrowotnego
 • Napiwków dla obsługi
 • Ofiary i intencji Mszy Świętych
 • Taksa klimatyczna – tzw. podatek turystyczny – $2 na osobę na dzień

Itinerary

1.day

Zbiórka na lotnisku O’Hare Chicago 3 godziny przed planowanym wylotem do Chorwacji. Następnie odprawa biletowo – paszportowa i wylot do Splitu z przesiadką w jednym z europejskich lotnisk.

2.day

Przylot na lotnisko Split – przejazd na Mszę Św. Transfer do hotelu w okolicy Trogiru. Kolacja i nocleg

3.day

Przejazd do Trogiru na zwiedzanie miasta.Trogir to jedna z pereł dalmatyńskiego wybrzeża, otoczona wodami Adriatyku, z plątaniną uliczek, labiryntem przejść, zabytkowymi kościołami i pałacami. To „miasto- muzeum” zauroczy każdego, kto zobaczy je pierwszy i kolejny raz.

Z lokalnym przewodnikiem zobaczymy najcenniejsze zabytki miasta min.: bramy miejskie, katedrę św. Wawrzyńca, pałac rektorów, kościół św. Sebastiana, lożę miejską, twierdzę   Kamerlengo   i   wiele   innych.   Ze   względu   na   liczne   zabytki i dobrze zachowaną starówkę miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po zwiedzaniu czas wolny i przejazd do Splitu zaliczanego do najstarszych, najpiękniejszych i największych miast Chorwacji, Podczas spaceru z licencjonowanym przewodnikiem zobaczymy pałac Dioklecjana wybudowany w czasach antycznych, katedrę św,. Dujma, chrzcielnicę, bramy miejskie i wiele historycznych punktów w obrębie starego miasta.

Po zwiedzaniu Msza Św., czas wolny i przejazd do Međjugorje. Kolacja i nocleg.

4.day

Po    śniadaniu,    Msza    Św.    i    realizowanie    programu w Medjugorje. Međjugorje to maleńka parafia w zachodniej Hercegowinie zamieszkiwana przez bośniackich Chorwatów – katolików. Kiedyś wiedzieli o niej jedynie mieszkańcy okolicznych miast i wiosek.

W 1981 roku parafia ta stała   się   znana   na   całym   świecie.   24   czerwca,   w   święto   św.   Jana, w miejscowości Bijakovići, koło samego Međjugorje, na wzgórzu Podbrdo, szóstce dzieci ukazuje się Matka Boska – Królowa Pokoju. Podczas spotkania przekazuje im swoje prośby i zaleca pobożność, pokutę i modlitwę. Parafia ta w krótkim czasie staje się najbardziej znanym i najliczniej odwiedzanym Sanktuarium Maryjnym w południowej Europie, jak również miejscem modlitwy, zadumy, ciszy i spokoju milionów pielgrzymów z całego świata.

Od początku objawień, które miały miejsce w czasie najgłębszego komunizmu, parafia međjugorska znacznie się rozbudowała. Obecnie liczy sobie około 1,5 tysiąca mieszkańców – katolików. W trakcie naszego pobytu w miescie będziemy mieli okazję udać się na Wzgórze Objawień, gdzie miały miejsce pierwsze objawienia i zobaczyć nowy kościół parafialny św. Jakuba, który jest sercem parafii, punktem spotkań i modlitwy tysięcy pielgrzymów.

W czasie wolnym możliwy będzie zakup pamiątek i dewocjonaliów. Kolcja i nocleg

5.day

Śniadanie,   Msza   Św.   i   dalsza   realizacja   programu w Međjugorje. Kolacja i nocleg.

6.day

Śniadanie, przejazd do Mostaru, Msza Św. i zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym. Mostar to miejscowość położona między górami, w szerokiej dolinie szmaragdowej Neretwy. Miasto “z kamienia i na kamieniu”, jak mówią miejscowi, liczy około 100tys. mieszkańców i jest największym miastem w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny.

Symbolem miasta jest biały kamienny most   nad    szmaragdową    Neretwą,    Kolorowe    tureckie    domy z charakterystycznymi pięterkami i orientalny zapach nad straganami w wąskich uliczkach oraz pyszna kawa są nieodłącznymi symbolami miasta, które corocznie przyciąga tłumy wielojęzycznych turystów.

Podczas spaceru będziemy mieli okazję zobaczyć najciekawsze zabytki i posłuchać o wieloletniej historii tego bośniackiego miasta.Po zwiedzaniu miasta udamy się do Blagaju, średniowiecznego miasteczka nominowanego do wpisu na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Powrót do Medjugorje. Kolacja i nocleg.

7.day

Po śniadaniu i mszy św. udamy się do Sarajewa- stolicy Bośni i Hercegowiny i jednego z najciekawszych miast kraju. Z lokalnym przewodnikiem zwiedzimy najciekawsze zabytki i dowiemy się o jego ciekawej i burzliwej historii. Duszą każdej stolicy jest stare miasto, a jeśli chodzi o Sarajewo to ta “dusza” jest niezwykle bogata i kolorowa. Wąskie uliczki z porozsiewanymi restauracyjkami, z których unosi się zapach lokalnych przysmaków, stragany z kolorowymi pamiątkami mieszają się z licznymi zabytkami i nadają klima regionu.

Po zwiedzaniu czas       wolny       na       wypicie       tradycyjnej       tureckiej       kawy i skosztowanie lokalnych przysmaków. Powrót do Medjugorje, kolacja i nocleg.

8.day

Po śniadaniu wyjazd do Dubrovnika, miasta które każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata. Określany jako perła Adriatyku, jest ozdaba południowej część chorwackiego wybrzeża. Ten klejnot Dalmacji charakteryzuje bogate dziedzictwo kulturowe.

W czasie naszej wycieczki będziemy mieli okazję podziwiać najpięknieszy fragment chorwackiego wybrzeża z licznymi zatokami, górami spajającymi się z krystalicznie czystą, szmaragdową wodą Adriatyku i małymi kurortami rozsianymi wzdłuż całej linii brzegowej. Przewodnik pokaże nam zabytki Dubrovnika oraz opowie o dawnej i współczesnej historii miasta.

Po zwiedzaniu Msza Św. W dalszej drodze zajedziemy do Vepric – sanktuarium Maryjnego na riwierze Makarskiej. Sanktuarium zlokalizowane jest na zboczu gór Biokovo. Jego początki wiążą się z pierwszą narodową pielgrzymką do Francji. Po jej zakończeniu Biskup Juraj znalazł pod górą Biokovo niedaleko Makarskiej miejsce bardzo przypominające Lourdes. Tu postanowił ulokować       chorwackie        Lourdes.  Sanktuarium  powstało z darów Chorwatów i pracy wolontariuszy.

15 października 1908 roku odbyła się uroczysta konsekracja. Przejazd w okolice Trogiru, kolacja i nocleg.

9.day

KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANYCH MIEJSC MOŻE ULEC ZMIANIE. O KOLEJNOŚCI REALIZACJI PROGRAMU DECYDUJE PRZEWODNIK. EWENTUALNE ZMIANY MOGĄ BYĆ EFEKTEM DOSTĘPNOŚCI DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSC W OŚRODKACH KULTU RELIGIJNEGO NA TERENIE MEDJUGORJE.

Śniadanie, a następnie wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Mszę Świętą. Po Mszy przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa a następnie wylot do Chicago przez jedno z  europejskich   lotnisk.   Przylot   do   Chicago w godzinach popołudniowo – wieczornych.

Show full itinerary

9 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).