Legendarna Droga Route 66

12 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $1995

Price includes

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • kilka noclegów w kultowych motelach/hotelach przy trasie Route 66
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy autokarem lub busem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • biletów wstępu

CHICAGO – JOLIET – PONTIAC – WILMINGTON – DWIGHT – LINCOLN SPRINGFIELD – ST LOUIS – MERAMAC CAVERNS – WAGON WHEEL MOTEL – DEVIL’S BRIDGE – GARY PARITA – CUBA – LEBANON – CATHAGE – JOPLIN – GALENA – RAINBOW BRIDGE – BAXTER SPRINGS – ALLENS CONOCO STATION – MIAMI – CATOOSA – ELK CITY – AMARILLO – CADILLAC RANCH – MAGNOLIA – MIDWAY POINT OF ROUTE 66 – TUCUMCARI – SANTA ROSA – ALBUQUERQUE – GRANTS – GALLUP – PAINTED DESERT – WINSLOW – FLAGSTAFF – WIELKI KANION RZEKI COLORADO – WILLIAMS – SELIGMAN – PEACH SPRINGS – HACKEBERRY – SADLE SORE RANCH – PRZEŁĘCZ SITGREAVES – OATMAN – AMBOY – BARSTOW – BOTTLE TREE RANCH – VICTORVILLE – SANTA MONICA – LOS ANGELES – HOLLYWOOD – ALEJA GWIAZD – SUNSET BOULVARD -PARK NARODOWY SKAMIENIAŁEGO LASU – ALBUQUERQUE – SANDIA PEAK – TEKSAS – BIG TEXAN RESTAURANT – OKLAHOMA – MISSOURI – ST LOUIS – ILLINOIS – CHICAGO

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rozrywka


Itinerary

1.day

CHICAGO - JOLIET - PONTIAC - WILMINGTON - DWIGHT - LINCOLN - SPRINGFIELD - ST LOUIS

Zbiórka przed biurem Rek Travel i przejazd do centrum Chicago pod znak “Historic route 66 begins” na ulicy Adams i Michigan. Pierwsze pamiątkowe zdjęcie i ruszamy w trasę. Dzisiaj czekają na nas najbardziej kultowe miejsca w stanie Illinois. Joliet ze słynną stacją i lodziarnia z Blues Brothers, czy muzeum i murale w Pontiac.  Poza tym Wilmington, Dwight, Lincoln i Springfield. Przejedziemy przez jedyny, brukowany odcinek słynnej drogi – choć liczący tylko 1.5 mili, na pewno jest unikalnym przeżyciem. Lunch w jednej z kultowych restauracji na trasie. Dojedziemy do St Louis, gdzie zobaczymy stary most na rzece Mississippi, który dawniej był częścią drogi łączącą Illinois z Missouri. Pamiątkowe zdjęcie na tle Gateway Arch, czyli słynnych wrót na zachód upamiętniających pionierskie wyprawy odkrywkowe na zachód. Przejazd na nocleg w stanie Missouri.

2.day

MERAMAC CAVERNS - WAGON WHEEL MOTEL - DEVIL'S BRIDGE - GARY PARITA - CUBA - LEBANON - CATHAGE - JOPLIN

Po śniadaniu pierwsza atrakcja – Meramac Caverns. Jest to do tej pory jedna z największych atrakcji na trasie, z jednymi z najładniejszych formacji skalnych na świecie. Według legendy, mógł tam się ukrywać swego czasu słynny rzezimieszek – Jessie James. Ruszamy dalej, a na naszej trasie kolejne atrakcje,  m.in. Wagon Wheel Motel – najdłużej, nieprzerwanie działający motel na trasie, Devil’s Brigde – historyczny most, czy Gary Parita – jedna z najciekawszych i najlepiej zachowanych stacji na całej trasie. Na tej stacji utniemy sobie pogawędkę z właścicielem, który zawsze chętnie opowiada ciekawe historie związane z historyczną drogą. Zatrzymamy się też w miejscowościach Cuba, Lebanon, Cathage i Joplin ze słynnym parkiem z muralami. W miarę możliwości kolacja w kultowej restauracji drogi 66. Przejazd na nocleg.

3.day

GALENA - RAINBOW BRIDGE - BAXTER SPRINGS - ALLENS CONOCO STATION - MIAMI - CATOOSA

Po śniadaniu wjeżdżamy do stanu Kansas. Odcinek drogi w tym stanie liczy tylko 13 mil, ale jest kilka ciekawych miejsc, przy których się zatrzymamy, m.in miasteczko Galena z autami z kultowej bajki “Cars”,  jedyny przejezdny bagienny most łukowy Rainbow Bridge i miejscowość Baxter Springs. Wjeżdżamy do stanu Oklahoma, w którym znajduje się najdłużej obecnie przejezdny odcinek drogi ze wszystkich stanów, liczący 426 mil. Pierwszy postój to Allens Conoco Station – jedna z najbardziej nietypowych stacji na trasie. Następnie miasteczko Miami z ogromnym znakiem Route 66. Następna atrakcja to Błękitny Wieloryb w Catoosa, do paszczy którego każdy chętny może wejść. Ruiny (dosłownie) stacji benzynowej i unikalny park – galeria na powietrzu niedaleko Oklahoma City. Na obiad zatrzymamy się w najlepszym i najdłużej działającym steakhouse w całej Oklahomie lub innej kultowej restauracji. Przejazd na nocleg.

4.day

ELK CITY - AMARILLO - CADILLAC RANCH - MAGNOLIA - MIDWAY POINT OF ROUTE 66 - TUCUMCARI

Po śniadaniu wizyta w najlepszym według opinii większości podróżników muzeum poświęconym drodze 66 w miejscowości Elk City. Bogatsi o kolejne historie i informacje ruszamy dalej. Wjeżdżamy do miasta Amarillo. Odwiedzimy tam historyczny disctric drogi 66, niecodzienne murale, unikalny visitor center i zjemy lunch w jednej w wielu kultowych knajp. Wyruszamy dalej, a naszym kolejnym przystankiem jest słynny Caddilac Ranch w stanie Texas. Jest to rząd 10 aut marki Caddilac wyprodukowanych w latach 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku, wbitych nosami w ziemię i pokrytych niezliczoną ilością graffiti. My też będziemy mieli okazję coś namalować od siebie. Kolejne atrakcje czekają na nas w miejscowości Magnolia, po czym zatrzymamy się w szczególnym punkcie całej wyprawy. Jest to Midway Point of Route 66. Jesteśmy już w połowie drogi!  1139 mil od Chicago i tyle samo od Santa Monica. Tam zjemy lunch i zrobimy pamiątkowe zdjęcia. Opuszczamy Texas i wjeżdżamy do stanu Nowy Meksyk. Kolejnym punktem naszej podróży jest miejscowość Tucumcari, która słynie z niezliczonej ilości oryginalnie stylizowanych moteli i neonów drogowych. W czasach swojej świetności było nazywane miejscem 2000 pokoi, teraz zwane raczej cmentarzyskiem hoteli, jako że wiele z nich upadło wraz z końcem okresu świetności tej legendarnej drogi. W mieście jest też ponad 40 murali, więc Wasze aparaty fotograficzne rozgrzeją się do czerwoności! Kolacja w jednej z kultowych knajp, czas wolny, nocleg w miasteczku.

5.day

SANTA ROSA - ALBUQUERQUE - GRANTS - GALLUP - PAINTED DESERT

Stan Nowy Meksyk do roku 1937 szczycił się największą liczbą mil tej legendarnej drogi – 487. Po zmianach długość drogi została zredukowana do 399 mil. Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę na zachód. Zatrzymamy się w mieście Santa Rosa, gdzie w miejscowym muzeum samochodowym znajduje się najlepsza kolekcja aut. Jest tam ponad 30 klasycznych aut, z których większość została zrobiona na zamówienie. Krajobrazy za oknem robią się powoli górzyste i na tych terenach jest już silnie zaznaczona obecność lokalnych Indian. Dojeżdżamy do największego miasta w stanie – Albuquerque. Nasza droga wiedzie przez historyczną część miasta, pełną unikalnej architektury budynków, sklepów i knajp. Po krótkim zwiedzaniu udamy się na lunch, ale tym razem będzie to coś innego. Jest to restauracja serwująca dania kuchni lokalnych Indian z plemienia Pueblo. Ruszamy dalej na zachód, a naszym kolejnym przystankiem będzie miejscowość Grants, w której jest jedyny w swoim rodzaju znak Route 66 neon drive thru. Dojeżdżamy do miasta Gallup, które jest kolejnym po Tucumcari miejscem z niezliczoną ilością przydrożnych moteli, po czym ruszymy dalej w kierunku Arizony. Dojedziemy do miejsca zwanego Painted Desert, czyli malowana pustynia. Jest to część paku narodowego Skamieniałego Lasu i odcinek naszej legendarnej drogi. Przez wielu ta część drogi nazywana jest “autostradą marzeń” z racji unikalnego krajobrazu. Przejazd na nocleg.

6.day

WINSLOW - FLAGSTAFF - WIELKI KANION RZEKI COLORADO - WILLIAMS

Kontynuujemy naszą podróż, a kolejne postoje to miasteczko Winslow ze słynną statuą ” Standing on the corner” i miasto Flagstaff, gdzie droga 66 przecina historyczne centrum miasta. Tym razem zboczymy trochę z trasy, żeby odpocząć od klasycznych miejsc naszej podróży i udamy się do pobliskiego Wielkiego Kanionu Rzeki Colorado. Dojedziemy do jego południowej strony, przejdziemy po kilku krótkich szlakach wzdłuż krawędzi, zrelaksujemy się i nabierzemy nowych sił przed kolejnym etapem naszej podróży. W drodze powrotnej słynny sygnał “Yabadabadoo!!!!”. Jest to osada ze słynnej bajki ” Flinstonowie”, którą pewnie każdy pamięta. Po krótkim pobycie w krainie jaskiniowców dojedziemy do pobliskiego miasteczka Willams, które uznawane jest za jedno z najciekawszych na całej trasie. Mimo iż jest niewielkie, pełno tu atrakcji związanych z route 66 i tę atmosferę można poczuć na każdym kroku. Jest tutaj gas station muzeum, bary, saloony, motele, sklepiki z prawdziwą atmosfera z dawnych lat. Dla chętnych przejażdżka zipline wzdłuż głównej ulicy, oczywiście z akcentami route 66. Emocje gwarantowane. Kolacja, czas wolny, nocleg.

7.day

SELIGMAN - PEACH SPRINGS - HACKEBERRY - SADLE SORE RANCH - PRZEŁĘCZ SITGREAVES - OATMAN - AMBOY - BARSTOW

Po śniadaniu ruszamy dalej. Przez stan Arizona biegnie najciekawszy widokowo odcinek całej drogi. Nasz pierwszy postój to miasteczko Seligman, w którym splatają się historie route 66 i znanego animowanego filmu – Cars. Jest to najbardziej oryginalna mieszanka na całej trasie. Kontynuujemy naszą podróż przez najbardziej malownicze i opuszczone tereny starej drogi jak Peach Springs, Hackeberry, Sadle Sore Ranch, przełęcz Sitgreaves i dojeżdżamy do kultowej miejscowości Oatman. Jest to osada rodem z prawdziwego zachodu, gdzie główną atrakcją są wolno żyjące małe osiołki zwane “burros”. Można je spotkać w miasteczku i na drogach dojazdowych. W lokalnym hotelu swoją noc poślubną spędził słynny aktor Clark Gable. Na miejscu jest klimatyczne, stare więzienie, knajpki i wiele innych atrakcji, które razem sprawdzimy. Wjeżdżamy do ostatniego stanu na drodze – Kalifornii. Pierwszy postój to opustoszale miasteczko Amboy, w którym teraz jest tylko kultowa stacja, motel i cmentarz. Przejazd na nocleg do Barstow.

8.day

BOTTLE TREE RANCH - VICTORVILLE - SANTA MONICA

Po śniadaniu ruszymy w stronę Bottle Tree Ranch, kolejnej unikalnej atrakcji na trasie. Wizyta w ostatnim muzeum naszej podróży w Victorville, ostatnia kultowa stacja w Rancho Cucamoga i meldujemy się na końcu naszej przygody w Santa Monica. Pamiątkowe zdjęcie przy znaku kończącym tę legendarną drogę, krótki spacer po molo. Czas wolny, przejazd na nocleg.

9.day

LOS ANGELES - HOLLYWOOD - ALEJA GWIAZD - SUNSET BOULVARD

Po śniadaniu ruszamy w drogę powrotną,  ale przed wyjazdem odwiedzimy najsłynniejsze miejsca w Los Angeles – Hollywood, Aleja Gwiazd, Sunset Boulvard, oraz krótka wizyta i zdjęcia pod znakiem Hollywood i Universal Studio. Po południu wyruszymy w stronę Arizony na nocleg. Jest możliwość powrotu do Chicago samolotem z Los Angeles dla zainteresowanych, szczegóły do uzgodnienia w biurze.

10.day

PARK NARODOWY SKAMIENIAŁEGO LASU - ALBUQUERQUE - SANDIA PEAK

Po śniadaniu kontynuujemy naszą podróż powrotną. Zatrzymamy się w Parku Narodowym Skamieniałego Lasu w Arizonie. Następnie przejazd do Albuquerque, gdzie wjedziemy gondolą na szczyt Sandia Peak wznoszący się ponad 10.000 stóp powyżej poziomu morza. Będziemy mogli zobaczyć okolice i drogę 66 z innej perspektywy. Po obiedzie przejazd do Nowego Meksyku na  nocleg.

11.day

TEKSAS - BIG TEXAN RESTAURANT - OKLAHOMA

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez stan Teksas. Zatrzymamy się w słynnej Big Texan Restaurant znanej w całej Ameryce z serowania olbrzymich steków. Dla wielu z nas będzie to na pewno niezapomniane przeżycie. Wjeżdżamy d sanu Oklahoma, gdzie spędzimy ostatnią już noc na trasie naszej podróży.

12.day

OKLAHOMA - MISSOURI - ST LOUIS - ILLINOIS - CHICAGO

Rankiem ostatnie zdjęcia w Stanie Oklahoma upamiętniające naszą podróż, przejazd przez Stan Missouri, gdzie zatrzymamy się w St Louis i wjedziemy na szczyt słynnego łuku zwanego Gateway Arch. Zapoznamy się z podbojem zachodu, a w szczególności ze słynną wyprawą Lewisa i Clarka. Przejazd przez Illinois. Do Chicago dojedziemy w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

12 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).