Kraina Wodospadów

3 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $645

Price includes

 • dwa (2) noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej w hotelu niedaleko Wodospadu Niagara (tzw. walking distance)
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

 • wyżywienia nie ujętego w świadczeniach (możliwość wykupienia śniadań w formie bufetu – koszt ok. $20, wymagane zgłoszenie przy zapisie)
 • kosztu biletów wstępu
 • Wodospady Niagara – strona amerykańska
 • Rejs statkiem wycieczkowym pod wodospad Horseshoe
 • Jaskinia Wiatrów
 • Spacer na Wyspę Kozią i Wyspę Luna
 • wieczorna iluminacja wodospadów Niagara
 • wodospady w parku stanowym Letchworth (NY)zwanym Wielkim Kanionem Wschodu
 • wodospady w parku stanowym Watkins Glen (NY) – 19 wodospadów na odcinku 2 mil
 • wodospady w parku stanowym Hocking Hills (OH)

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Itinerary

1.day

Ruszamy. Zbiórka i wyjazd planowane sa na wczesne godziny poranne. Wyjedziemy sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) i kierując się na wschód przejedziemy przez stany: Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania i Nowy Jork. Po drodze przerwy na odpoczynek, kawę i posiłki.

Na początku trzydniowej dniowej wycieczki zobaczymy rzekę Niagara i przepiękne wodospady o tej samej nazwie, które mimo, że nie są największymi ani najwyższymi wodospadami na świecie, są niezwykle popularne i przyciągają rzesze turystów. Nic dziwnego, są manifestacją niesamowitej siły Matki Natury. Wodospad Niagara to tak naprawdę nie jeden, a trzy wodospady położone bardzo blisko siebie. Po amerykańskiej stronie znajduje się wodospad Amerykański (American Falls) oraz wodospad American Bridal Veil (Welon Panny Młodej), mające ponad 60 m wysokości i 300 m szerokości. Rozdzielone są wyspą Luna Island (Księżycowa Wyspa)

Złożymy wizytę w miasteczku Niagara City i odwiedzimy najstarszy park stanowy w USA – Niagara Falls State Park. Po obejrzeniu filmu o historii powstania Niagara Falls, wybierzemy się w rejs statkiem wycieczkowym, podpływającym pod ścianę wodospadu. Widok z jego pokładu pozostawia niezapomniane wrażenia i czasami (mimo peleryny) mokre ubranie : )

Wybierzemy się również do podnóża wodospadu. Niegdyś Jaskinia Wiatrów (Cave of the Winds) była naturalną jaskinią położoną nad jedną z kaskad. Obecnie, trasa turystyczna prowadzi do podnóża wodospadu. Będzie mokro ale zdecydowanie warto!!!

Na koniec wybierzemy się na spacer, który zaprowadzi nas na Kozią Wyspę (Goat Island) i Wyspę Luna. Z punktów widokowych ulokowanych przy krawędzi wodospadów przyjrzymy się bliżej ogromnym masom wody spadającym z hukiem z urwiska.

Późnym popołudniem zakwaterujemy się w hotelu. Wieczorem oglądanie podświetlonych wodospadów, które w kolorowej iluminacji wyglądają szczególnie zjawiskowo . W czasie wolnym chętni będą mogli odwiedzić indiańskie kasyno gry Seneca.

 

2.day

Po śniadaniu przejedziemy do Parku Stanowego Letchworth. Park położony jest w północno – zachodniej części stanu Nowy Jork i nie bez powodu jest nazywany „Wielkim Kanionem Wschodu”. Kanion ma 17 mil długości i biegnie wzdłuż rzeki Genesee, która płynie na północ przez głęboki wąwóz, tworząc kilka spektakularnych wodospadów. Niektóre z nich osiągają wysokość 600 stóp (ponad 180 m), co w połączeniu z wysokimi klifami i gęstymi lasami stanowi bardzo malowniczy obrazek.

Następnie przejedziemy do Parku Stanowego Watkins Glen. Znany ze swojego naturalnego piękna, Watkins Glen State Park oferuje szereg wodospadów i wąwozów, które z pewnością zachwycą każdego. Centralnym punktem parku o powierzchni 778 akrów jest wąski wąwóz o długości 400 stóp przecięty przez skałę strumieniem Glen Creek. Skały wąwozu składają się głównie z miękkich łupków, z pewnymi warstwami twardszego piaskowca i wapienia. Wybierzemy się na wędrówkę w pięknej i niepowtarzalnej scenerii, bowiem na odcinku 2 mil jest aż 19 wodospadów!

Wieczorem powrót do hotelu i czas wolny.

3.day

Po śniadaniu opuszczamy stan Nowy Jork. Będziemy kierować się w stronę Chicago, ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Będąc w Ohio zatrzymamy się w Parku Stanowym Hocking Hills. Ten, mimo że nie ma statusu parku narodowego, jest często ceniony i rekomendowany jako jeden z najpiekniejszych parkow stanowych w Ameryce. Położony w południowo-wschodnim Ohio, Hocking Hills State Park zyskał narodowe i międzynarodowe uznanie jako najlepszy park do odwiedzenia. Oszałamiający o każdej porze roku park oferuje wysokie klify, wodospady i głębokie, zacienione wąwozy dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody. Wybierzemy sie kilka krótkich wędrówek wśród wąwozów i kanionów i …wodospadów : )

Przejazd w drogę powrotną do Chicago. Planowany powrót w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

3 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).