Kostaryka

Kostaryka – Zielony Raj

7 days
Itinerary
Cena $1295

Price includes

  • Transport prywatny między miejscami docelowymi
  • Usługi lokalnych przewodników i polskojęzycznego pilota
  • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych z łazienką

The price does not include

  • Biletów lotniczych Chicago – San Jose – Chicago
  • Wyżywienia 
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Oplat bagażowych – zgodnych z taryfą przewodnika
  • Wstępów innych niż wymienione w świadczeniach
  • Wydatków natury osobistej, drinków, zwyczajowych napiwków

Kostaryka – Zielony Raj


Itinerary

1.day

Przylot do Kostaryki, kraju nazywanego Szwajcarią Ameryki Środkowej. Ten zielony raj przyciąga spokojem, pięknem krajobrazów, różnorodnością oraz egzotyką. Parki narodowe oraz rezerwaty przyrody stanowią ponad 25 % powierzchni całego kraju. My udamy się na południe od stolicy San Jose, do wybrzeża Oceanu Spokojnego, gdzie znajduje się Park Narodowy Manuel Antonio. Jest to najbardziej popularny park, będący absolutny klejnotem Kostaryki. Z lotniska udamy się prywatnym samochodem w kierunku Manuel Antonio. Po drodze będziemy podziwiać florę i faunę Kostaryki. Miniemy Park Narodowy Carara, będący naturalnym przejściem między suchymi lasami podmokłymi lasami deszczowymi, oraz rzekę Tarcoles, będącej siedliskiem jednej z największej populacji krokodyli na świecie. Po południu przyjazd do hotelu w Manuel Antonio i nocleg.

2.day

Po śniadaniu udamy się na całodniową wycieczkę do Parku Narodowego Manuel Antonio. Czar tego Parku można podsumować w kilku słowach: plaże, las deszczowy i małpy. W planie czekają nas krótkie szlaki, prowadzące do pięknych piaszczystych plaż Playa Espadilla Sur oraz Playa Manuel Antonio, uznanych za jedne z najpiękniejszych na całym wybrzeżu. W drodze będziemy podziwiać bogatą przyrodę: różnorodne gatunki ptaków, leniwce, małpy czy legwany. Będzie również czas na kąpiele i relaks na plaży. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

3.day

W godzinach rannych udamy się do Quepos, małego miasteczka, ulokowanego kilka kilometrów od Manuel Antonio. Zobaczymy piękny port miasteczka oraz pochodzimy po spokojnych uliczkach, przyglądając się życiu Tico, czyli mieszkańców Kostaryki. Dla chętnych przygoda  z zip line, w pięknym tropikalnym ustroniu, na przepięknym wybrzeżu Środkowego Pacyfiku w Kostaryce – spełnienie marzeń miłośników przyrody. Po południu powrót do hotelu.

4.day

Udamy się w trasę do położonego niedaleko miasta Dominical, będącego rajem dla surferów, z uroczą plażą ciągnące się na ponad 4 kilometry. Dotrzemy do pięknego wodospadu ukrytego pośród lasu deszczowego, gdzie podziwiać można różnorodne gatunki zwierząt.  Wypoczynek na plaży i po południu powrót do hotelu.

5.day

Dziś dla chętnych prawdziwa przygoda off road ATV po podmokłych terenach lasów deszczowych. Wybierzemy się w drogę przez rustykalne tropikalne krajobrazy, zobaczymy wodospady oraz naturalne źródła. Miniemy plantacje ryżu, papai, czy palm afrykańskich. Nie zabraknie krótkiej wędrówki przez las deszczowy, w którym przy odrobinie szczęścia zobaczymy małpy, tukany, leniwce i różne gatunki ptaków tropikalnych. Powrót w godzinach popołudniowych. Opcjonalnie całodzienny wypoczynek na plaży.

6.day

Wcześnie rano udamy się w drogę powrotną w stronę stolicy Kostaryki – San Jose. Zanim jednak dotrzemy do stolicy, wybierzemy się na wycieczkę w kierunku Parku Narodowego Wulkanu ​Irazú Volcano, gdzie znajduje się najwyższy wulkan Kostaryki. Ma on pięć kraterów, a ze szczytu rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki. W pogodne dni można zobaczyć zarówno Ocean Spokojny jak i Atlantyk oraz znaczną część powierzchni Kostaryki. Jego wysokośc to 3432 metry nad poziomem morza. Wieczorny przyjazd do stolicy, spacer po mieście i odpoczynek w hotelu.

7.day

Pożegnanie z Kostaryką i wyjazd na lotnisko w godzinach porannych.

Show full itinerary

7 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).

Podobne wycieczki

Kostaryka: “Pura Vida”

$2145 8 days 04-10-2024 07-17-2024 11-13-2024
Show all tours 199