Kenia: przyroda Afryki

9 days
02-11-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $2895

Price includes

 • Transport między parkami i oglądanie przyrody z pokładów jeep Land Cruiser 4×4
 • Wyżywienie w trakcie trwania safari
 • Butelkowaną wodę pitną
 • Pobyt w Ashnil Samburu Camp, Ashnil Samburu Camp Sarova Lion Hill, Basecamp Mara
 • Zakwaterowanie w hotelu w Nairobi
 • Lokalne przejazdy oraz transfery z/na lotnisko
 • Opłaty za wstęp i przebywanie na terenie parków narodowych
 • Wyżywienie wymienione w programie: śniadanie/lunch/kolacja
 • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego/kierowcy safari

The price does not include

 • Biletów lotniczych
 • Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u operatora)
 • Ubezpieczenia turystycznego
 • Wizyty w wiosce Masajskiej – ok. $20
 • Lotu balonem nad Masai Mara – $420
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków
 • Odszkodowania w przypadku zniszczenia lub zagubienia bagażu
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego – ok. $180 (do potwierdzenia w biurze)
 • Opłaty wizowej – ok $55

Wycieczka do Kenii to znakomita okazja do zobaczenia dzikich zwierząt sawanny, zróżnicowanych krajobrazów oraz ciekawej kultury rdzennych mieszkańców. Państwo położone na równiku we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim jest idealnym miejscem na wakacje, aby poczuć afrykańską przygodę.

Kemping

Kultura i historia

Lot balonem

Rozrywka

Safari


Itinerary

1.day

WYLOT Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO

Spotkanie grupy na lotnisku około 2-2,5 godziny przed wylotem. Po zdaniu bagażu i odprawie paszportowej wyruszymy w podróż do Nairobi, stolicy Kenii, położonej w centrum kraju na wysokości 1700 m n.p.m. u podnóża gór Aberdare i źródeł rzeki Athi.

2.day

NAIROBI

Przylot do Nairobi, największego miasta Kenii. Nazwa pochodzi z masajskiego wyrażenia Enkare Nairobi, które oznacza “chłodną wodę”. Określenie to odnosi się do rzeki Nairobi, która przepływa przez miasto. Przejazd na nocleg i odpoczynek do hotelu.

3.day

NAIROBI – SAMBURU

Rano, po śniadaniu, wyruszymy do położonego ok. 320 km od Nairobi Parku Narodowego Samburu.

Pięciogodzinną podróż centralnymi wyżynami Kenii umili nam widok plantacji kawy, herbaty oraz ananasów. Zobaczymy ośnieżoną Mt. Kenya, najwyższy szczyt Kenii i drugi co do wysokości w Afryce (po Kilimandżaro) oraz kontrastujące z nimi czerwone zbocza położone poniżej. Po drodze zjemy obiad.

Zakwaterowanie w gustownie urządzonym na styl Samburu domku, leżącym nad brzegiem rzeki Ewaso Nyiro. Do dyspozycji gości jest basen z widokiem na sawannę. Kolacja.

4.day

SAMBURU

Po śniadaniu wyruszymy w plener. Dzień spędzimy na podziwianiu fauny i flory, z której słynie położony na wysokości 800 m n.p.m. park.

Podczas przejazdu odsłoniętymi jeepami przez suche i malownicze obszary rezerwatu zaobserwujemy zwierzynę łowną, koncentrującą się wzdłuż brzegów rzeki Ewaso Nyiro. Tutaj znajduje się większość dzikich zwierząt, takich jak słonie, żyrafy, zebry, lwy, gepardy, bawoły, oryksy.

Przejazd na nocleg do Ashnil Samburu Camp, gdzie zjemy kolację. Obiad zjemy w ciągu dnia.

5.day

SAMBURU – JEZIORO NAKURU 

Pobudka wcześnie rano. Po rannym safari wyruszymy w dalszą drogę do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Głównymi mieszkańcami parku są setki gatunków ptactwa wodnego. Park znany jest przede wszystkim jako wspaniała ostoja flamingów różowych.

Po drodze zrobimy postój by zobaczyć 74-metrowy wodospad Thompson w Nyahururu. Położony na dnie Wielkich Rowów Afrykańskich Park Narodowy utworzono w 1968 roku i jest on jednym z najładniejszych parków w Kenii. Słynie z ponad 450 gatunków ptaków zamieszkujących ten teren oraz licznych przedstawicieli ssaków. Można tu spotkać m.in. lwy, lamparty, hieny i antylopy.

Wielkie skaliste skarpy górujące nad lasem akacjowym, wodospady, zalesione wzgórza i drzewa kandelabrowe są domem dla nielicznie już występujących tu flamingów oraz gromadnie występujących pelikanów, kormoranów, zimorodków, strusi, bocianów, czapli i orłów.

Tutejsza fauna i flora jest bogata i pełna kolorów. Słynie też z obecności zagrożonych gatunków. Na pewno zobaczymy rzadko spotykaną żyrafę ugandyjską (zwaną też żyrafą Rothschilda) spotykaną jedynie na terenie Kenii i Ugandy oraz białego i czarnego nosorożca.

Wieczorem przejazd na nocleg do Sarova Lion Hill Game Lodge. Hotel znajduje się na zboczu wzgórza graniczącego z jeziorem Nakuru, w samym sercu Parku Narodowego Lake Nakuru. Posiada 67 luksusowych domków. Do dyspozycji gości jest basen, spa, tenis stołowy, rzutki i bilard.

Dla chętnych możliwość uczestniczenia w odbywających się każdego wieczoru tradycyjnych pokazach tańca i animacjach.

6.day

JEZIORO NAKURU – MASAI MARA

W tym dniu czeka nas około 6-cio godzinny przejazd do rezerwatu Masai Mara. Narodowy Rezerwat Masai Mara na obszarze 1510 km kwadratowych, jest częścią rozciągającego się na terenie Tanzanii Parku Narodowego Serengeti.

Można tu spotkać słonie, bawoły, hipopotamy, a nawet nosorożce czarne. W Narodowym Rezerwacie Masai Mara jest także największa w Kenii populacja lwów. Występuje tu także niespotykany nigdzie indziej w Kenii antylopowiec koński.

Masai Mara popularność zawdzięcza temu, że oprócz wielkiej piątki występują tu też niezliczone małe gryzonie i wszelkiej maści owady oraz 286 zidentyfikowanych gatunków ptaków.

Wieczorem przejazd na nocleg. Dzisiaj spać będziemy w podwójnych „namiotach” nad rzeką Talek. Wszystkie namioty wyposażone są w toalety, prysznice i ogrzewanie.

7.day

MASAI MARA  

Kolejny dzień spędzimy w jednym z najbardziej ekscytujących ekosystemów dzikiej przyrody na świecie. Jest to jeden z najsłynniejszych rezerwatów dzikich zwierząt w Afryce, który wraz z przyległym Serengeti w Tanzanii uważany jest za najpiękniejszy park na świecie.

Masai Mara to głównie płaska sawanna z rzadkimi drzewami i licznymi stadami antylop, gazeli, zebr, słoni, żyraf oraz polującymi na nie drapieżnikami takimi jak lwy, lamparty, gepardy, hieny czy szakale. Masai Mara pozostaje domem dla największej i najbardziej zróżnicowanej koncentracji dzikich zwierząt niż jakikolwiek inny park przyrodniczy w regionie.

Z końcem dnia udamy się nad rzekę Mara, graniczącą z Tanzanią, gdzie podczas wielkich migracji w sierpniu i wrześniu setki tysięcy antylop gnu i zebr przekracza rzekę oraz niziny rezerwatu kierując się na wschód. Przy odrobinie szczęścia zaobserwujemy stada krokodyli i hipopotamów, pasących się na zielonej trawie gnu, antylop i zebr oraz czyhających na swoje ofiary lwów, gepardów i hien.

Nocleg spędzimy w Basecamp Masai Mara.

8.day

MASAI MARA – NAIROBI

Przed śniadaniem krótkie safari, by móc zaobserwować budzącą się do życia afrykańską faunę.

Po śniadaniu dla chętnych wizyta w wiosce Masajów. W Kenii Masajowie są jedną z 40 grup etnicznych i mimo, że stanowią zaledwie 2% społeczeństwa, są jednocześnie najbardziej rozpoznawalni. W wiosce staniemy się kimś więcej niż gośćmi, dołączymy na chwilę do społeczności Masajów. Będziemy uczestniczyć w widowiskowym pokazie plemiennych tańców oraz szczególnie widowiskowych podskoków przy akompaniamencie charakterystycznych śpiewów.

Dla chętnych, za dodatkową opłatą w wysokości $420 – lot balonem nad Masai Mara.

Wieczorem pojedziemy na lotnisko w Nairobi, aby rozpocząć podróż powrotną do domu.

9.day

POWRÓT DO DOMU

Przylot do miejsca docelowego. Pożegnanie z grupą.

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

 

Sprawdź inne wycieczki do Afryki:

Show full itinerary

9 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).