Karolina Północna góry

Karolina Północna – w sercu Appalachów

4 days
Itinerary
Cena $495

Price includes

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Karolina Północna – w sercu Appalachów

Park Narodowy Wielkich Gór Dymnych (Smoky Mountains)- Looking Glass Falls- Park Stanowy Chimney Rock SP- Grandfather Mountain- Big Four Bridge


Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 5:00 rano. Całodzienny przejazd przez Illinois, Indianę, Kentucky oraz Tennessee. W czasie podróży regularne postoje na krótki odpoczynek i posiłki.

Późnym popołudniem docieramy do Gatlinburga – miasta położonego u stóp Parku Narodowego Wielkich Gór Dymnych, najczęściej odwiedzanego parku narodowego w Stanach Zjednoczonych.

Wieczorem spacer po mieście. Czas na odpoczynek. Nocleg.

2.day

Dzień 2

3.day

Zaspokojeni piękną panoramą na Smoky Mountains kierujemy się na południe w stronę Pisgah National Forest.

Zatrzymamy się przy jednym z najbardziej popularnych wodospadów, wysokim na 60 stóp Looking Glass Falls.

Następnie przejazd do parku stanowego Chimney Rock SP. Spokojny spacer w lesie wzdłuż szlaku, który doprowadzi nas do wysokiego na ponad 400 stóp wodospadu Hickory Nut Falls, w pobliżu którego nagrywane były sceny do znanego filmu „Ostatni Mohikanin” (szlak w obie strony ma długość 1,5 mili).

Nocleg w okolicy.

4.day

Dzień 3

Zaraz po śniadaniu wracamy do parku stanowego Chimney Rock.

Chimney Rock to liczący sobie ponad 500 milionów lat monolit, od którego pochodzi nazwa parku i jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Północnej Karolinie. Wejdziemy na jego szczyt by podziwiać przepiękną panoramę na wąwóz Hickory Nut oraz Lake Lure.

Do pokonania jest ponad 300 stopni (wspinaczka jest warta wysiłku!) ale jest też możliwość wjazdu na szczyt windą. Na wysokości 2280 stóp nad poziomem morza doświadczenie na szczycie góry zapiera dech w piersiach.

Na mapie naszej podróży znajdzie się też miejsce dla Mount Mitchell. To najwyższy wierzchołek w Appalachach i najwyższy szczyt na wschód od rzeki Mississippi (wys. 6684 stóp n.p.m.), nie możemy go zatem pominąć.

Następnie udajemy się w dalszą drogę przez malownicze krajobrazy Karoliny Północnej. W trakcie przejazdu postoje w punktach widokowych wzdłuż popularnej drogi parkowej Blue Ridge Parkway.

Biegnie ona przez 469 mil (755 km) przez 29 hrabstw Wirginii i Północnej Karoliny łącząc Park Narodowy Shenandoah z Parkiem Narodowym Great Smoky Mountains, wzdłuż grzbietu Blue Ridge, głównego łańcucha górskiego będącego częścią Appalachów.

Późnym popołudniem docieramy do Grandfather Mountain. To ikona w krajobrazie Karoliny Północnej, która oferuje oszałamiające krajobrazy i niezrównaną różnorodność ekologiczną.

Park jest znany z najbardziej surowej pogody i trudnego terenu na południu, ze szlakami, na których wędrowcy wspinają się po klifach i po drabinach. W parku znajduje się Mile High Swinging Bridge i jak nazwa wskazuje, znajduje się on milę nad poziomem morza i oferuje przepiękne (jeśli nie spowite mgłą) widoki na Grandfather Mountain.

Powoli żegnamy krajobraz Wielkich Gór Dymnych i kierujemy się w drogę powrotną. Przejazd na nocleg.

5.day

Nie bez żalu udajemy się w drogę powrotną do Chicago. Czeka nas przejazd przez stan Tennessee, Kentucky oraz Indiana. W trakcie przejazdu regularne postoje.

Zatrzymamy się w punkcie widokowym w Louisville (KY) przy Big Four Bridge. To sześcioprzęsłowy, dawny most kolejowy, który przecina rzekę Ohio, łącząc Louisville w stanie Kentucky i Jeffersonville w stanie Indiana.

Ukończony w 1895 r został wycofany z ruchu kolejowego i w 2014 r. przekształcony i dostosowany do ruchu rowerowego i pieszego.

Planowany przyjazd do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Show full itinerary

5 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).