Brazylia, Rio

Karnawał w Rio

12 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $3295

Price includes

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym
 • Noclegi w pokojach 2-osobowych
 • śniadania
 • Transfery z i na lotnisko
 • Wejście do Iguasu Falls po stronie argentyńskiej
 • Wejście do Iguasu Falls po stronie brazylijskiej
 • Bilety wstępu do Rezerwatu Papug
 • Wjazd pod Pomnik Chrystusa Odkupiciela
 • Bilet wstępu na Głowę Cukru
 • Rejs statkiem w Paratach
 • Wejście na Tres Fronteiras
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika/pilota
 • Opiekę przewodników lokalnych
 • Przejazdy busem na całej trasie
 • Zwiedzanie zgodnie z programem

The price does not include

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych
 • Kosztu biletów Rio de Janeiro-Iguazu Falls-Sao Paulo
 • Wyżywienia inne niż wymienione w programie
 • Sambodrom- wejście na trybuny lub VIP loża do potwierdzenia bliżej wyjazduó
 • Przelot helikopterem nad Rio de Janeiro
 • Kolacja z pokazami tańców Ameryki Łacińskiej
 • Oplaty bagażowej- koszt zgodnie z taryfa operatora
 • Ubezpieczenia (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

Karnawał w Rio-BRAZYLIA


Itinerary

1.day

CHICAGO

Pierwszy dzień podróży rozpoczniemy zbiórką na lotnisku O’Hare, gdzie spotkamy się z polskim pilotem/przewodnikiem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Brazylii.

2.day

SAO PAULO-PARATY

Przylot do Sao Paulo, największego miasta Ameryki Południowej, miasta biznesu.Następnie przejazd do Paraty. Obiad i zakwaterowanie w hotelu.

3.day

PARATY

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do pięknego miasteczka ze złotego szlaku królewskiego z malowniczymi domami architektury kolonialnej – Paraty. Jest to miasto, które łączy historię Brazylii i piękną przyrodę, gdyż położone jest nad Atlantykiem, otoczone lasem deszczowym i pięknymi górami. Zakwaterowanie. Rejs po Zatoce Paraty z posiłkiem, napojami i wolnym czasem na jednej z cudownych plaż.

Wieczorem spacer po starówce Paraty i degustacja jednej z najbardziej znanych caipirinhi Brazylii Gabriela. Ten drink przygotowywany na bazie cachacy z cynamonem i goździkami nawiązuje do jednej z najbardziej znanych powieści Jorge Amado o takim samym imieniu Gabriela. Gabriela miała skórę koloru cynamonowego i pachniała goździkami – tak pięknie ujął autor jej kobiecą urodę. Nocleg.

4.day

RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do światowej stolicy karnawału Rio de Janeiro. Spacer po Copacabanie i poznawanie uroków tej malowniczej dzielnicy z jedną z najbardziej znanych plaż świata.

5.day

RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu początek odkrywania Rio de Janeiro. Rano wjedziemy historyczną kolejką na szczyt Corcovado gdzie obok spektakularnego pomnika Chrystusa Odkupiciela będziemy podziwiać cudowne położenie miasta. Następnie przejedziemy do dzielnicy Maracana z najpopularniejszym stadionem świata.

Po drodze do zatoki Guanabara zatrzymamy się na sambodromie, aby krokami samby uczcić te ważne miejsce ubarwione karnawałem Carioca. Na koniec wjedziemy na bramę historyczną miasta, czyli Głowę Cukru, z której będziemy mogli podziwiać piękno zatoki Guanabarra i starej części Rio de Janeiro. Po tak wielu emocjach udamy się na wczesną kolację do churrascaria i będziemy kosztować smakowite steki Brazylii.

6.day

RIO DE JANEIRO

Dzisiaj czeka nas wspaniała noc pełna artyzmu, tańca i muzyki. Nadszedł ten oczekiwany przez wszystkich moment, żeby poznać największy spektakl świata na świeżym powietrzu, największy i najbardziej malowniczy karnawał świata, parady szkół samby w Rio de Janeiro.

Rytmami i krokami samby Brazylijczycy interpretują wybrane tematy z różnych dziedzin sztuki i życia. Spektakularny program, szczególna tradycja w kulturze Brazylii, pełna historii i emocji. Piękne stroje, cudownie ozdobione platformy, wiele blasku i elegancji i gorące rytmy samby porwą wszystkich do tańca i dobrej zabawy niemal do rana.

7.day

RIO DE JANEIRO

Po śniadaniu czas na odpoczynek po intensywnym dniu na Sambodronie. Plażowanie na Copacabana. Dla chętnych możliwość przelotu helikopterem nad miastem.

8.day

RIO - IGUAZU FALLS

Po śniadaniu rzelot do Foz De Iguacu.

275 kaskad wodnych, malownicza fauna i flora lasu deszczowego to nie wszystko czym zachwyca kraina na styku trzech granic Brazylii, Paragwaju i Argentyny.

Wodospady Iguacu tworzą wspaniały spektakl natury. Wielka woda (bo tak tłumaczy się nazwę Iguasu z języka guarani), a właściwie jej szum otworzy nam oczy na ogrom i siłę tego żywiołu.

Zwiedzanie najpięknejszych wodospadów na świecie o strony brazylijskiej. Kolacja z pokazami tańców Ameryki Łacińskiej. Nocleg.

9.day

IGUACU FALLS

Po śniadaniu ruszamy zwiedzić wodospady Iguacu, tym razem od strony argentyńskiej.

Staniemy oko w oko z największym wodospadem tego cudownego kompleksu, czyli Gardzielą Diabelską. Z całą pewnością widok przewalających się mas wody, związany z nim hałas pozwoli nam na własnej skórze odczuć nieokiełznaność potęgi przyrody. Dla chętnych spływ łodziami po rzece Iguacu i bliskie spotkanie z wodospadami.

Powrót do Foz do Iguacu. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy słynnym Hilo Tres Fonteras, miejscu gdzie rzeka Iguasu wpada do rzeki Parana i gdzie zbiegają się granice trzech państw – Argentyny, Paragwaju i Brazylii.

 

10.day

SAO PAULO

Po śniadaniu przelot do Sao Paulo.

Zwiedzanie zaczniemy od spaceru  po starówce Sao Paulo, podczas którego można zobaczyć miejsce narodzin Sao Paulo –  katedrę Patio do Colegio. Ponadto zwiedzanie centrum biznesowego, czyli tutejszego Wall Street, Kościoła św. Benedykta, Teatru Narodowego.

Na koniec wjazd na 26 piętro Banespa, wieżowca z epoki art deco wzorowany na nowojorskim Empire State Building. To właśnie tutaj można podziwiać cudowny widok na całe miasto.

Na koniec odwiedzimy jeden z najpiękniejszych parków świata Park Ibirapuera z wieloma ciekawymi pomnikami i budowlami. Spacer po najbardziej znanej i reprezentacyjnej alei Avenida Paulista.

11.day

SAO PAULO - CHICAGO

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Chicago.

12.day

SAO PAULO

Przylot do Chicago.

Show full itinerary

12 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).

Podobne wycieczki

Kostaryka: “Pura Vida”

$2145 8 days 04-10-2024 07-17-2024 11-13-2024
Show all tours 199