Hiszpania: od Barcelony po Gibraltar

11 days
05-13-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $2550

Price includes

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transport z/na lotnisko.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Bilety wstępu do Sagrada Familia.
 • Bilety wstępu do Parku Güell.
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Ordesy.
 • Bilety wstępu do Bazyliki Nuestra Señora del Pilar.
 • Bilety wstępu do Palacio de Aljafería.
 • Bilety wstępu do Katedry w Sewilli.
 • Bilety wstępu do Pałacu Alkazar.
 • Bilety wstępu do Katedry w Kartagenie.
 • Bilety wstępu do Muzeum Walki Byków.

The price does not include

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Kosztu nurkowania.
 • Wejścia na wieżę obronną w Walencji.
 • Rejsu po Costa Brava.

Ola España! Hiszpania to kraj skrywający w sobie wiele ciekawostek. Panuje tu klimat zabawy i luzu. Mówiąc o Hiszpanii na myśl przychodzą nam widoki słonecznych plaż, energetyczny taniec flamenco z dźwiękiem gitary w tle, smak paelli oraz popołudniowa sjesta. W kraju znajduje się też wiele słynnych zabytków, takich jak Sagrada Familia w Barcelonie czy Plaza de Espana w Sewilli.

 

 

Kultura i historia

Plaże

Rozrywka

Trekking/hiking


Itinerary

1.day

WYLOT DO HISZPANI Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Barcelony, stolicy Katalonii. Jest to jedno z największych i najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii. Oferuje niezwykłą architekturę, festiwale muzyczne, przepiękne parki oraz szeroką piaszczystą plażę.

2.day

WŚRÓD KLIMATÓW GOTYCKICH: BARCELONA

Przylot do Barcelony i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na spacer po starym mieście. Odwiedzimy Barrio Gótico, czyli jedną z najbardziej urokliwych w Barcelonie dzielnicy gotyckich. Wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat tego miejsca. Zobaczymy m.in. Katedrę św. Eulalii, Pałac Królewski, pobliski plac Plaza de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Kręte uliczki Barrio Gótico to m. in. sceneria z filmu „Pachnidło”. Wieczorem zjemy wspólną kolację w typowej katalońskiej tawernie. Powrót do hotelu. Nocleg.

3.day

SYMBOL BARCELONY: LA SAGRADA FAMILIA

Po śniadaniu pojedziemy zobaczyć katedrę La Sagrada Familia – najbardziej rozpoznawalny symbol Barcelony. Katedra jest dziełem życia architekta Antoniego Gaudiego. Budowa rozpoczęła się w 1882 roku i trwa po dziś dzień. Świątynia Pokutna Świętej Rodziny w 2005 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po lunchu w lokalnej restauracji przejedziemy do Parku Güell –  ogrodu z licznymi elementami architektonicznymi zaprojektowanymi przez Antonio Gaudiego. Park składa się z wielu fragmentów zieleni, pociętych systemami krętych ścieżek, mostków i ciągami schodów.

W godzinach popołudniowych przejedziemy do Saragossy na nocleg.

4.day

MIASTO NAD RZEKĄ EBRO: SARAGOSSA

Dzisiaj czeka nas typowy “city break” po Saragossie, pięknym mieście nad rzeką Ebro. Nasze kroki skierujemy na starówkę, aby zacząć zwiedzanie od Bazyliki Nuestra Señora del Pilar, w której zobaczymy dzieła Goi. Zobaczymy również Katedrę Salvador, uznawaną za klejnot sztuki aragońskiej. W centrum miasta znajduje ufortyfikowany pałac muzułmański z XI wieku – Palacio de Aljafería, który w późniejszym okresie stał się dworską siedzibą dynastii aragońskiej. Zatrzymamy się przy pięknych wnętrzach wzorowanych na architekturze Syryjskiej.

W Saragossie nie brak również zabytków pochodzących z czasów panowania Imperium Rzymskiego. Reprezentacyjny plac miasta Plaza del Pilar widziany z lotu ptaka swoim kształtem przypomina kontynent Ameryki Południowej. Po zwiedzaniu będziemy mieć czas wolny, a wieczorem przespacerujemy się brzegiem rzeki Ebro. Nocleg w Saragossie.

5.day

POŚRÓD DŹWIĘKÓW FLAMENCO: SEWILLA

Dziś czeka nas dłuższa wyprawa. Ruszamy bowiem w kierunku najdalej na południe położonego zakątka Europy. Po drodze odwiedzimy andaluzyjską Sewillę, miasto  uważane za najpiękniejsze w Hiszpanii. Sewilla nieodmiennie kojarzy się z flamenco, ale przede wszystkim jest to miasto pełne zabytków i atrakcji turystycznych. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na wieczorny spacer po mieście. Kolacja  w lokalnej restauracji. Nocleg w Sewilli.

6.day

NAJSTARSZE MIASTO HISZPANII: KADYKS

Dzisiaj kontynuujemy zwiedzanie Sewilli. Zobaczymy Katedrę, która jest trzecią największą świątynią na świecie zaraz po Bazylice Watykańskiej i Londyńskiej. Powstała ona w miejscu dawnego meczetu, a jej dzwonnica to dawny minaret. Odwiedzimy Alkazar oraz Plac Hiszpański. W godzinach popołudniowych opuścimy Sewillę i udamy się do Kadyksu, najstarszego miasta Hiszpanii, założonego przez Fenicjan w 1100 roku p.n.e. Odwiedzimy Gadir – port, z którego Krzysztof Kolumb wypływał na swoje wyprawy. Ostatnią atrakcją dzisiejszego dnia będzie panorama z punku widokowego nieopodal miasta Tarifa, najdalej na południe wysuniętego miasta Europy. Przejazd na nocleg w okolicach Kadyksu.

7.day

ENKLAWA BRYTYJSKA NA PŁW IBERYJSKIM: GIBRALTAR

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Tarify. Wjedziemy na punkt widokowy, aby zobaczyć cieśninę gibraltarską. Następne udamy się na Gibraltar – półwysep o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Półwyspie Iberyjskim. Będziemy również na Punta Europa, a następnie wjedziemy na Skałę Gibraltarską – jedyne miejsce w Europie, gdzie na wolności żyją małpy. Wejdziemy do Jaskini Świętego Michała. Jest to  jaskinia krasowa  z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się w szczytowej części Skały Gibraltarskiej. W czasie wolnym będziemy mieli okazję zrobić zakupy na Main Street. Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego. Następnie przejedziemy w kierunku Marbelli na nocleg.

8.day

ARCHITEKTONICZNY ZAWRÓT GŁOWY: KARTAGENA

Po śniadaniu czas wolny, aby skorzystać z uroków plaży na hiszpańskim Costa del Sol. Następnie przejażdżka wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego do Kartageny. Po przybyciu na miejsce udamy się na spacer po tym bogatym w pamiątki starożytności mieście. Jednym z jej najcenniejszych zabytków jest gotycka Katedra, w której krypcie zachowały się rzymskie mozaiki z I w p.n.e.  Warto zobaczyć również pozostałości kartagińskich i bizantyjskich murów obronnych oraz rzymskiego amfiteatru. Nocleg w Kartagenie.

9.day

MIEJSCE TRADYCYJNYCH CORRID: WALENCJA

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę wzdłuż wybrzeża w kierunku Walencji.  Miasto to jest bardzo zróżnicowane architektonicznie dzięki połączeniu historycznych zabytków z nowoczesną zabudową. Patrząc na panoramę miasta, nie sposób nie zauważyć XV-wiecznych gotyckich wież obronnych, stanowiących część murów dawnego miasta. Chętni mogą wejść na jedną z nich, aby zobaczyć miasto z góry. Doskonałym przykładem nowoczesnej architektury jest Miasteczko Sztuki i Nauki – ogromny kompleks obiektów kulturalno-rozrywkowych. W awangardowych budynkach oprócz centrum kulturalnego mieści się także największe w Europie oceanarium. Warto odwiedzić również walencką arenę, która w swej historii była świadkiem wielu tradycyjnych corrid, a obecnie mieści się w niej małe Muzeum Walki Byków. Nocleg w Walencji.

10.day

"DZIKIE WYBRZEŻE BARCELONY": COSTA BRAVA, WYSPY MADES

Dzisiejszego dnia kierujemy się w drogę powrotną do Barcelony. Po zakwaterowaniu w hotelu przejedziemy się wybrzeżem Costa Brava, zwanym “dzikim wybrzeżem”. Nazwa częściowo oddaje charakter tego miejsca. Costa Brava ciągnie się bowiem wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego aż do granicy z Francją. Znajdują się tutaj skaliste klify, sięgające daleko w morze. Droga biegnąca wzdłuż wybrzeża dostarczy nam spektakularnych widoków. Naszym celem będzie archipelag Medes i znajdujący się tam podwodny rezerwat przyrody będący niezwykłym sanktuarium morskiej fauny i flory. Dla chętnych możliwość nurkowania w krystalicznie czystych wodach, a dla mniej odważnych rejs po wyspach archipelagu. Powrót do Barcelony na nocleg.

11.day

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z BARCELONY

Koniec naszej podróży w magicznej Barcelonie. Po śniadaniu, z bagażami pełnymi pamiątek i dobrego wina, pojedziemy na lotnisko. Pożegnamy się z grupą i wrócimy do domu.

Show full itinerary

11 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).