Hiszpania wycieczka szlakiem św Jakuba

Hiszpania – Droga Świętego Jakuba

16 days
04-14-2024
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $3300

Price includes

 • Przelot Chicago – Madryt, Madryt – Chicago
 • Noclegi i wyżywienie w hotelach i Domach Pielgrzyma
 • Hotel HB w Madrycie 4*
 • Hotel HB w Santiago 3*
 • Zakwaterowanie w Domach Pielgrzyma z prywatnymi łazienkami (Sarria – Santiago)
 • Transport bagaży na całym odcinku Camino (z jednego do drugiego miejsca zakwaterowania)
 • Transfery z i na lotniska: Madryt, Santiago
 • Transfer z i do Serria
 • Tour Toledo
 • Tour Avila i Segovia
 • Tour Madryt (2-godzinna wycieczka)
 • 1 kolację typu lokalnego z Flamenco Madrid
 • Przeloty wewnętrzne Madryt – Santiago de Compostela – Madryt
 • Note & mappe
 • Wsparcie – infolinia telefoniczna

The price does not include

 • Ubezpieczenia
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach (np. lunch-e)
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków, alkoholu
 • Tacy pielgrzymów z mszy świętej
 • Prywatnych wydatków
 • Innych wydatków nieobjętych programem
 • Zwyczajowych napiwków

Hiszpania – Droga Świętego Jakuba

MADRYT-TOLEDO-SARRIA-FERREIROS -GONZAR-PALAS DE REI – MELIDE -ARZUA – A RUA O PEDROUZO-SANTIAGO DE COMPOSTELA

Kultura i historia


Itinerary

1.day

CHICAGO – MADRYT
Spotkanie grupy na lotnisku. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Madrytu.

2.day

MADRYT – TOLEDO
Przylot do Madrytu. Transfer do hotelu HOTEL PLAZAS LAS MATAS. Krótki odpoczynek.

W tym dniu wyruszymy do położonego w odległości 75 km od stolicy Hiszpanii, Toledo. Miasto, będące niegdysiejszą stolicą, słynie z licznych muzeów. W trakcie wycieczki zwiedzimy centrum „Miasta 3-kultur” oraz słynną Katedrę Najświętszej Marii Panny.

W trakcie spaceru zobaczymy Białą Synagogę z 1180 roku (wejście), Klasztor Franciszkanów – św. Jana od Królów i Kościół Santo Tome (wejście) ze słynnym obrazem El Greco „Pogrzeb Hrabiego Orgaza”.

Wieczorem powrót do Madrytu na kolację i nocleg.

3.day

MADRYT – SANTIAGO – SARRIA
Po śniadaniu dalsza eksploracja Madrytu. W mieście zobaczymy: Plac Hiszpański; Plac Oriente oraz Pałac Królewski.

Po południu transfer na lotnisko i wylot do Santiago de Compostela. Po przylocie odbiór bagażu i transfer do Sarrii. Kolacja i nocleg.

4.day

SARRIA
Śniadanie i zwiedzanie Sarrii. Obejrzymy stare miasto z zabytkowymi domami i dawnym ratuszem miejskim, przypominającym o minionych dziejach dzielnicy. Dla chętnych możliwość odebrania oficjalnego dokumentu, paszportu pielgrzyma. W

Hiszpanii wskazane jest korzystanie z Credencial del Peregrino wydanego przez archikatedrę w Santiago de Compostela, bowiem tylko te paszporty honorowane są w Biurze Obsługi Pielgrzyma w Santiago. Można je uzyskać w większości schronisk i punktów informacji turystycznej na Camino de Santiago na Półwyspie Iberyjskim. Kolacja i nocleg.

5.day

SARRIA – FERREIROS (13km)
Śniadanie. Dzień 5 to dzień, w którym rozpoczniemy naszą pieszą wędrówkę – Camino. Od 800 lat Pielgrzymi z całego świata wyruszają w podróż do Santiago de Compostela, gdzie przechowywane są relikwie Apostoła Santiago.

Ta trasa jest przeznaczona dla tych, którzy chcą przejść ostatnie etapy drogi podążając śladami starożytnych pielgrzymów. W siedmiu etapach możesz pokonać ostatnie 100 km, od Sarrii do Santiago. W trakcie przejścia przystanki.

Pierwszy w Barbadelo, gdzie znajduje się Kościół Santiago – narodowy zabytek historyczny. Dalej do Rente, a następnie do Mercado de Sarra, małej wioski, w której kupcy negocjowali i dostarczali towary pielgrzymom. W Brea bezpłatny lunch.

Kolacja i nocleg w Ferreiros.

6.day

FERREIROS – PORTOMARIN – GONZAR (14 km)
Śniadanie. Kontynuujemy Camino przez miasta Ferreiros, Rozas i Vilachà, gdzie zachowały się ruiny Klasztoru Loio, kolebki Rycerzy Zakonu Santiago. W Portomarin przewidziany czas na lunch (we własnym zakresie).

Kolacja i nocleg w Gonzar.

7.day

GONZAR – PALAS DE REI (16 km)
Po śniadaniu dalszy przemarsz: Gonzar, Castromayor, Hospital da Cruz, Ventas de Naron i Lameiros, gdzie możemy odwiedzić Kaplicę San Marco z godnym uwagi transeptem. Lunch we własnym zakresie, następnie przejście do Ligonde, Ebbe, Albergo, Portos, Lastedo i Valos, aż do Palas de Rei. Kolacja i nocleg.

8.day

PALAS DE REI – MELIDE (15 km)
Rano śniadanie, po którym ruszamy ponownie przez region A Coruna, mijając wioski: San Xulian, Pontecampaña, Casanova, Coto, Leboreiro, z których wiedzie starożytna rzymska droga. Podążając nią dotrzemy do Furelos i Melide. Po drodze lunch we własnym zakresie.

W Melide kolacja i nocleg.

9.day

MELIDE – ARZUA (14 km)
Po śniadaniu kontynuujemy nasze Camino z Melide do Arzua. Po drodze postoje w Carballal, Ponte das Penas, Raido, Bonete, Castaneda, Ribadiso. W jednym z wymienionych miasteczek lunch we własnym zakresie. Kolacja i nocleg.

10.day

ARZUA – A RUA O PEDROUZO (20 km)

11.day

12.day

A RUA O PEDROUZO – SANTIAGO (19 km)
Śniadanie i początek ostatniego etapu Camino. Burgo, następnie: Arca, San Anton, Amenal i San Paio. Dotrzemy do Lavacolla, gdzie kiedyś pielgrzymi myli się i przebierali, aby wejść do miasta Compostela.

Później trasa prowadzi do: Villamalor, San Marcos, Monte do Gozo, z którego po raz pierwszy można zobaczyć dzwonnicę katedry. Ostatnimi na trasie są: San Lazaro, Dulcis in fundo, Santiago de Compostela.

Zgodnie z tradycją zwracamy się o spełnienie trzech życzeń do siedzącego Apostoła w Portyku Chwały. Za kolumną pukamy 3 razy w postać mistrza Mateo, budowniczego Bazyliki, „aby przekazał swoją mądrość i talent”.

Na koniec w Krypcie odnajdziemy Grób Świętego Jakuba Większego, jednego z dwunastu Apostołów. Lunch we własnym zakresie po drodze.

Kolacja i nocleg w Santiago.

13.day

SANTIAGO DE COMPOSTELA

14.day

15.day

SANTIAGO DE COMPOSTELA – MADRYT
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Santiago de Compostela i bezpośredni lot do Madrytu. Transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

16.day

MADRYT – AVILA – SEGOVIA
Po śniadaniu, około godziny 9:00 wyruszymy na północ do Avila, miasta, w którym urodziła się św. Teresa od Jezusa.

Zwiedzimy najstarsze i kompletne mury Hiszpanii oraz 2500 metrów romańskich murów i 90 wież otaczających historyczne centrum miasta, broniących gotyckie pałace, romańskie kościoły i warowną katedrę z XII wieku. Lunch we własnym zakresie.

Po lunchu wyruszymy w dalszą drogę do Segovia. To tu znajduje się najsłynniejszy rzymski akwedukt na świecie (16 kilometrów) oraz jeden z najbardziej cenionych średniowiecznych kompleksów w Hiszpanii. Na nim wznosząca się Katedra, znana jako „Pani Hiszpańskich Katedr” oraz Alcazar, najbardziej spektakularny zamek hiszpański. Opcjonalnie obiad.

Planowany powrót do stolicy ok. godziny 18:00. Kolacja i nocleg.

17.day

MADRYT
Przedostatni dzień pielgrzymki to kolejny dzień poświęcony zwiedzaniu Madrytu. To czas na samodzielne zwiedzanie miasta, ostatnie zakupy i przygotowanie bagażu. Zwieńczeniem dnia oraz całego wyjazdu będzie pożegnalny wieczór flamenco i typowa kolacja regionalna.

Powrót do hotelu. Nocleg.

Show full itinerary

18 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).