Grenlandia – wyprawa za koło podbiegunowe

11 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $2180

Price includes

 • Zakwaterowanie w hotelach przed i po trekkingu (Kopenhaga oraz Kangerlussuaq)
 • Pokoje dwuosobowe
 • Noclegi w namiotach w trakcie wędrówki
 • Transfery z i na lotnisko
 • Koszt trekkingu
 • Posiłki w trakcie trwania trekkingu (od lunchu w dniu 1 do lunchu w  dniu 9)
 • Sprzęt ekspedycyjny: namioty, kuchenki, gaz, naczynia kuchenne
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Opiekę wykwalifikowanego przewodnika arktycznego

The price does not include

 • Lotów międzynarodowych (Chicago – Kopenhaga – Chicago / Kopenhaga – Kangerlussuaq – Kopenhaga)
 • Kosztu wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Prywatnego sprzętu (śpiwór, karimata, plecak – ok. 80 l, kijki trekkingowe)
 • Ubezpieczenia podróżnego (musi obejmować Search and Rescue)
 • Dodatkowych wydatków związanych z nieprzewidzianymi zmianami w programie (na przykład opóźnienie lotu)
 • Napiwków (dla przewodników lokalnych, kierowców, obsługi hotelowej, bagażowych, itp.) – łączny koszt: $100 od os.

KOPENHAGA – KANGERLUSSUAQ – GRENLANDIA – AASIVISSUIT – NIPISAT – TREKKING

 

Kemping

Kultura i historia

Trekking/hiking


Itinerary

1.day

CHICAGO

Spotkanie grupy przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot z Chicago.

2.day

KOPENHAGA

Przylot do Kopenhagi, przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Spacer po stolicy Danii.

*W zależności od kalendarza lotów możliwy również przelot przez Islandię.

3.day

KANGERLUSSUAQ

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Kopenhadze i wylot do Kangerlussuaq na Grenlandii. Grenlandia to autonomiczne terytorium zależne od Danii, jak i również nazwa wyspy geograficznie leżącej w Ameryce Północnej. Jest to największa wyspa na świecie, niebędąca kontynentem, zamieszkała w dużej części przez Inuitow. Az 81% zajmuje lądolód grenlandzki. Na tym pięknym obszarze spędzimy kolejne 9 dni, przemierzając dzikie tereny i doświadczając dziewicze krajobrazy.  Na miejscu transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu spotkanie informacyjne z naszym arktycznym przewodnikiem i przygotowanie do trekkingu.  Nocleg w Kangerlussuaq.

4.day

TREKKING GRENLANDIA D1

Początek naszej grenlandzkiej przygody! Poranny wyjazd na wschód w kierunku lodowca, gdzie zaczyna się nasz spektakularny 6-dniowy trekking. Czeka nas prawdziwa wędrówka w dziczy, gdzie będziemy spać tylko w namiotach, a w plecakach zabierzemy wszystko, czego potrzebujemy na całą wyprawę. Dziennie przemierzymy dystans ok 10-13 kilometrów. Zbliżymy się do lodowca oraz spotkamy się twarzą w twarz z dziką przyrodą Grenlandii.  Niemal przez cały czas będziemy wędrować po terenie Aasivissuit-Nipisat, będącego na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W trakcie kolejnych dni będziemy mieli wyjątkową okazję doświadczyć nie tylko nietkniętej przyrody Grenlandii, ale także starożytnego dziedzictwa kulturowego UNESCO Eskimosów.  Dzisiejszego dnia czeka nas trekking po lodowcu! Będziemy mieli okazję stanąć na białej pokrywie lodowej liczącej tysiące lat.

W ciągu dnia przerwa na lunch, a wieczorem kolacja. Przygotowanie obozu i nocleg pod namiotem.

5.day

TREKKING GRENLANDIA D2

Po śniadaniu i zebraniu obozu, ruszamy w dalszą drogę na północ ze spektakularnymi widokami na grenlandzką czapę lodową. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy mieli okazję zobaczyć renifery, woły piżmowe, zające polarne, lisy polarne i wiele gatunków ptaków w ich naturalnym środowisku. W połowie dnia przerwa na lunch, po południu przygotowanie obozu i kolacja. Nocleg pod namiotem.

6.day

TREKKING GRENLANDIA D3

Po śniadaniu i spakowaniu obozu, ruszamy w dalszą drogę. Będziemy wędrować przez dziewiczą dziką przyrodę, aż dotrzemy do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Aassivisuit – Nipisat, znajdującego się na północ od koła podbiegunowego. Obszar ten należy do terenów łowieckich Inuitów od tysięcy lat, a także zawiera pozostałości 4200-letniej historii ludzkości i tradycji. Jest to krajobraz kulturowy, który świadczy o polowaniach na zwierzęta lądowe i morskie, sezonowych migracji oraz o bogatym i dobrze zachowanym materialnym i niematerialnym dziedzictwie kulturowym związanym z klimatem. W trakcie dnia przerwa na lunch i kolacja w obozie. Nocleg pod namiotem.

7.day

TREKKING GRENLANDIA D4

Po śniadaniu dalsza część wędrówki. Będziemy zagłębiać się w kulturowej i historycznej części Grenlandii, mijając stanowiska archeologiczne wskazujące na sposoby przetrwania w tym jakże surowym i trudnym klimacie, liczące tysiące lat. W trakcie dnia odpoczynek na lunch i późnym popołudniem dotarcie do miejsca, gdzie rozbijemy namioty. Po kolacji odpoczynek.

8.day

TREKKING GRENLANDIA D5

Dalsza wędrówka przez skalisty i górzysty  teren Grenlandii. I nasz przedostatni dzień trekkingu!  Dziś spróbujemy naszych sił w wędkarstwie i jeśli dopisze nam szczęście zjemy na kolację świeżą smażoną rybę! Nasza wędrówka prowadzi nas z powrotem w stronę cywilizacji i miasteczka z którego kilka dni temu rozpoczynaliśmy szlak. Nocleg pod namiotami.

9.day

TREKKING GRENLANDIA D6 - KANGERLUSSUAQ

Po śniadaniu po raz ostatni spakujemy nasz kempingowy sprzęt i ruszymy w dalsza drogę do miasteczka. Wciąż obcując z przyrodą zjemy lunch, a po południu czeka nas planowany powrót do Kangerlussuaq. Zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Ostatnia noc na Grenlandii.

10.day

KOPENHAGA

Dziś żegnamy się z imponującą Grenlandią, czeka nas powrót do cywilizacji. Przejazd na lotnisko i przelot do Kopenhagi, skąd ruszymy w droga powrotna do Chicago.

11.day

CHICAGO

Powrót do Chicago i pożegnanie na lotnisku.

Interesują Cię inne wyprawy?:

Show full itinerary

11 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).