GOLDEN AGE TRAVEL -kulig

GOLDEN AGE TRAVEL – “Hey, kulig rwie!”

1 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $125

Price includes

  • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • biletów wstępu
  • wyżywienia

GOLDEN AGE TRAVEL – “Hey, kulig rwie!”

  • Finał stanowego konkursu rzeźbienia w śniegu
  • Tradycyjny kulig w zimowej scenerii Wisconsin
  • Ognisku z pieczeniem kiełbasek
  • Wspólne biesiadowanie i gorąca atmosfera w zimowy dzień

Rozrywka

Seniorzy


Itinerary

1.day

Naszą wycieczkę rozpoczynamy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Kierując się na północny wschód przejedziemy przez Illinois.

Naszym pierwszym postojem będzie miejsce, gdzie odbywa się 37 doroczny konkurs rzeźbienia w śniegu w Illinois. Obejrzymy ogromne dzieła sztuki śnieżnej, będące efektem połączenia pracy i talentu zespołów z całego stanu, rywalizujących o prawo do reprezentowania stanu Illinois w amerykańskich zawodach National Snow Sculpting Competition w 2024 roku.

Następnie przekraczając granicę z Wisconsin udamy się na tradycyjny kulig śnieżny z konnym zaprzęgiem. Kulig to wspaniała atrakcja wpisana w polska tradycję. Rozsiądziemy się wygodnie w wymoszczonych słomą wozach i z tej perspektywy będziemy podziwiać zimowe drzewa.

Przejeżdżając leśnym traktem zostawimy daleko za sobą zgiełk i hałas i wsłuchamy się w ciszę albo wprost przeciwnie, ze śpiewem na ustach zagłębimy się w leśny plener.

*Kulig odbędzie się niezależnie od tego, czy dopisze śnieżna aura czy nie (w przypadku braku śniegu zapewniamy przejażdżkę wozem konnym).

Po kuligu przejazd na ognisko i pieczenie kiełbasek. Atmosfera palącego się ognia, zapach dymu, żar i zapach pieczonych kiełbasek nadaje wyjątkowy klimat każdemu spotkaniu. Nie inaczej planujemy tym razem: klimat palącego się ogniska, pieczenie kiełbasy na ogniu, gorące napoje, zapach dymu.

Późnym popołudniem wyjedziemy w drogę powrotną do Chicago. Planowany powrót w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

1 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).