Galena – miasto generałów, srebra i wina

1 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $125

Price includes

  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia
  • Biletów wstępu
  • sanktuarium w Dickeyville
  • Dubuque nad rzeką Mississippi
  • Galena – Miasto Generałów
  • Main Street – “The Best Main Street in Midwest”

Kultura i historia

Rozrywka

Winiarnie


Itinerary

1.day

Wycieczkę do Galeny rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych.

Kierując się na północny wschód miniemy Rockford i dojedziemy do małego miasteczko Dickeyville. Znajduje się tam sanktuarium, którego niezwykłe ogrodzenie przyciąga wielu turystów. Podziwiają oni arkady, alkowy i kapliczki, oryginalnie ozdobione muszlami, kamieniami, kolorowymi szkiełkami, a nawet płytkami ceramicznymi, przywiezionymi z podróży przez parafian kościoła.

Następnie przejedziemy do położonego nad rzeką Mississippi miasta Dubuque. Znajduje się ono po drugiej stronie rzeki, a więc na terytorium stanu Iowa. Do Iowa dostaniemy się jednym z licznych mostów. Wjedziemy na punkt widokowy wąskotorową kolejką, która uważana jest za najkrótszą i najbardziej stromą linię kolejową na świecie. Ma niecałe 100 m długości i wjeżdża pod kątem 41 stopni. Na szczycie znajduje się taras widokowy, z którego rozciąga się panorama na śródmieście Dubuque, i skąd przy dobrej widoczności roztacza się piękny widok na stany Ilowa, Illinois i Wisconsin.

Od Dubuque do Galeny dzieli nas już niewielki dystans. Galena to miasteczko znane z XIX-wiecznych budynków, dzięki czemu część miasta została wpisana do Krajowego Rejestru Miejsc Historycznych jako Galena Historic District. Niegdyś Galena była bogatym miasteczkiem górniczym, miasto jednak z czasem opustoszało i stało się wręcz miastem duchów. Przywrócone do czasów świetności odżyło i mimo, że nie przyciąga już odwiedzających przemysłem górniczym i bogatymi złożami srebra, to dzięki malowniczemu położeniu, stromym wzgórzom i historycznym budynkom jest popularne wśród turystów. Wybierzemy się na spacer główną ulicą miasta i dowiemy się skąd pochodzi nazwa i dlaczego Galena nazywana jest Miastem Generałów. Poznamy miasto, które słynie z „The Best Main Street in Midwest” i przekonamy się, że sporo racji jest w nazywaniu Galeny miastem, o którym czas zapomniał.

Planowany czas przyjazdu do Chicago w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

1 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).