Fidżi – perła oceanu

11 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $2995

Price includes

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Kolacje.
 • Opiekę polskiego przewodnika.
 • Opiekę przewodników lokalnych.

The price does not include

 •  Kosztu biletów międzynarodowych.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Wyżywienia innego niż wymienionego w programie
 • Wycieczek fakultatywnych (do potwierdzenia podczas spotkania przedwyjazdowego).

 

Fidżi to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Spokojnym. Stanowi ponad 300 wysp otoczonych niesamowitymi niebieskimi lagunami, rajskimi plażami i wiecznie zielonymi wzgórzami. W krajobraz Fidżi wkomponowują się również wysokie na 1.200 metrów wulkany.

Gorące źródła

Nurkowanie

Plaże

Rejs statkiem

Wczasy

Wodospady

Wyspy


Itinerary

1.day

PRZELOT NA FIDŻI Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Odprawa paszportowo-bagażowa w celu dotarcia do jednej z najpiękniejszych wysp Oceanii. Fidżi słynie niewątpliwie z pięknych, piaszczystych plaż, egzotycznej kultury wyspiarzy oraz znakomitej kuchni.

2.day

DZIEŃ W PODRÓŻY

Dziś czeka nas dalsza droga lotnicza na wyspę Fidżi.  Czas umili nam błękitne niebo nad nami oraz piękne widoki pod nami. Wyspa została po raz pierwszy zaludniona około 3.000 lat temu i do dzisiaj zachwyca turystów swoim pięknem.

3.day

TRADYCYJNE POWITANIE: NADI

Przylatujemy do Nadi, piątego pod względem liczby ludności miasta na Fidżi. Na lotnisku czeka nas tradycyjne powitanie. Zostaniemy przyozdobieni girlandami z muszelek. Następnie zostaniemy przetransportowani do resortu na wyspie Mantaray. Nocleg w hotelu.

4.day

BAJECZNE PLAŻE I LAGUNY: WYSPA MANTARAY

Kolejne dni spędzimy na Wyspie Mantaray. Będziemy się relaksować na wspaniałych plażach otoczonych niesamowitymi niebieskimi lagunami i wzgórzami porośniętymi wiecznie zielonymi lasami. Te bajeczne plaże przyciągają wielbicieli surfowania, nurkowania czy też  wędkowania. Wyspa znana jest też z organizowanych tam wyjątkowych ceremonii ślubnych.


 

5.day

REJS DO ZATOKI NATADOLA

Po śniadaniu czeka nas transfer do portu Denarau. Wypłyniemy stąd w trzygodzinny rejs po Morzu Południowym. W godzinach popołudniowych dotrzemy nad zatokę Natadola.  Zakwaterowanie w hotelu.

 

 


6.day

SAFARI, BŁOTNE SPA: ZATOKA NATADOLA

Dzisiaj czas na relaks. A dla chętnych dwie wycieczki do wyboru.

Popołudniowe safari na rzece Sigatoka. Będziemy pływać łodziami odrzutowymi. Podczas rejsu w górę rzeki odwiedzimy autentyczne fidżyjskie wioski, w których zapoznamy się z historią i zwyczajami tego obszaru. Spróbujemy również fidżyjskich potraw. Będziemy mieć też okazję wziąć udział w ceremonii Kava. To jeden z najsłynniejszych i najstarszych tradycyjnych rytuałów na Fidżi, podczas którego pity jest napój z korzenia rośliny o nazwie Piper methysticum czyli pieprz metystynowy. Przy jego pierwszym łyku można poczuć delikatne drętwienie języka i warg.

A osoby zainteresowane błotnym spa zapraszamy na wycieczkę, podczas której na początku poznamy największą hinduską świątynię na Fidżi z kolorowymi dziełami sztuki. Następnie odwiedzimy miasto Nadi, gdzie będzie okazja kupić autentyczne pamiątki z Fidżi. A na koniec czeka nas kąpiel w naturalnych gorących źródłach i basenach błotnych. Błoto to zawiera lecznicze minerały, które pochodzi z otaczających je skał wulkanicznych.

7.day

"ISA LEI": ZATOKA NATADOLA

Kolejny dzień przeznaczony na relaks i korzystanie z uroków rajskich plaż.

Osoby chętne poznania kultury fidżyjskiej zapraszamy na wycieczkę fakultatywną. Po śniadaniu wybierzemy się w rejs piękną rzeką Navua. Przepłyniemy meandrami rzeki obok wiosek, pół uprawnych i dziewiczych lasów tropikalnych. Podczas podróży może uda nam się spotkać dzikie kaczki, czaple i inne rodzime ptaki. Wodospad rzeki Navua znajduje się tylko pięć minut spacerem. Przewodnicy pomogą dostać się do większego wodospadu tym, którzy szukają więcej przygód. Poznamy również historię wioski założonej w XIX wieku. Młodzi mężczyźni z wioski zaprezentują nam tańce wojenne, taniec węża oraz tańce ludowe. Na koniec dnia zaśpiewamy piosenkę pożegnalną „Isa Lei”.


8.day

KLEJNOT WYSP MAMANUCA: TIVUA

Osoby zainteresowane wypoczynkiem pozostają w resorcie.

Chętni kolejnych przygód mogą skorzystać z trzygodzinnego rejsu kapitana Cooka. Zaczniemy się od wejścia na pokład wspaniałego żaglowca “Ra Marama” z białymi żaglami lub luksusowego, eleganckiego katamaranu żaglowego “Fiji One”. Wyruszymy z Portu Denarau w podróż na wyspę Tivua. Wyspa otoczona jest białymi piaszczystymi plażami i niesamowitymi rafami koralowymi, gdzie możemy podziwiać wspaniałe życie morskie. Tivua to mały klejnot wysp Mamanuca. Sezonowo można tu obserwować gniazda ptaków i żółwi.  Nurkowanie z rurką w krystalicznie czystej wodzie jest niezapomnianym przeżyciem. Osoby, które nie są zainteresowane snurkowaniem mogą skorzystać z oferowanych masaży na plaży lub też skorzystać z wycieczki łodzią ze szklanym dnem.

9.day

CLOUD 9

Dla chętnych ciekawa opcja wypoczynku pod tajemniczą nazwą Cloud 9. To wyjątkowe miejsce na odpoczynek i dobrą zabawę. Dzień spędzimy na drewnianej platformie wyposażonej w leżaki, słoneczne tarasy oraz drink bary. Świetną zabawę umili DJ i jego miksy muzyczne.

10.day

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT

Dzisiaj pożegnamy się z Fidżi, by powrócić do naszych domów i planować kolejne wyprawy w świat.

Show full itinerary

10 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).