Festiwal Kwitnącej Wiśni w Waszyngtonie i Parki Narodowe Zachodniej Virginii

Festiwal Kwitnącej Wiśni w Waszyngtonie i Parki Narodowe Zachodniej Virginii

4 days
Itinerary
Cena $695

Price includes

 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

 • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • Biletów wstępu
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Biletów wstępu

Festiwal Kwitnącej Wiśni w Waszyngtonie i Parki Narodowe Zachodniej Virginii

Parki narodowe


Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5:00 rano. Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio i Pennsylvania. Po drodze krótkie, regularne postoje na kawę i posiłek.

Zatrzymamy się w mieście Pittsburgh, drugim największym mieście Pensylwanii, niegdyś jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu ciężkiego w USA i z tego powodu zwanego miastem stali. Przejazd na punkt widokowy, z którego będziemy podziwiać panoramę miasta. Nocleg.

2.day

Dzień 2

Przejazd do Waszyngtonu, stolicy USA, która w kwietniu jest pięknie ozdobiona kwiatami kwitnącej wiśni. Czeka nas niezapomniany spacer wśród kwitnących na biało i różowo drzew. Wezmiemy tez udział w paradzie w ramach Festiwalu Kwitnącej Wiśni (National Cherry Blossom Festival Parade).

Olbrzymie kolorowe balony wypełnione helem, wyszukane platformy, maszerujące zespoły z całego kraju, sławni artyści i wielkie widowisko, które można oglądć tylko raz w roku.

Nastepnie przejazd na Cmentarz Arlington, gdzie pochowany został między innymi Prezydent Kennedy. Ze wzgórza na cmentarzu rozciąga się widok na Pentagon. W dalszej części programu zatrzymamy się przy Mauzoleum Lincolna oraz pod Pomnikiem Weteranów Wojny Koreańskiej i Pomnikiem Weteranów Wojny Wietnamskiej, przy którym znajduje się słynna „Ściana Płaczu” z wygrawerowanymi nazwiskami poległych w Wietnamie.

Obejrzymy także najnowszy pomnik jakim jest Mauzoleum Bohaterów II Wojny Światowej. Następnie przejedziemy pod Biały Dom, w którego części parkowej stoi Pomnik Tadeusza Kościuszki.

Kolejnym punktem na trasie wycieczki jest Kościół Prezydencki (z zewnątrz), a następnie Kapitol. Wizyta w starym dworcu kolejowym Union Station.

Przejazd na nocleg.

3.day

Dzień 3

W tym dniu poznamy parki narodowe Virginii.

Na początek przejazd do Parku Narodowego Shenandoah.  To jeden z dwóch parków narodowych w Virginii, założony w 1936 roku. Rozciąga się on wzdłuż pasma Blue Ridge Mountains i w znacznej części jest zalesiony, ale obejmuje też mokradła, wodospady i skaliste szczyty gór Hawksbill i Old Rag.

Przejazd fragmentem drogi widokowej Skyline Drive, która biegnie przez całą długość parku i od której odchodzą liczne szlaki. Zatrzymamy się w ciekawych punktach widokowych.

Następnie przejazd do New River Gorge National Park. To najnowszy, sześćdziesiąty trzeci (63) park narodowy w USA. Alpiniści dobrze znają ten zachodni rejon Virginii, ponieważ dla nich wysokie ściany piaskowca z licznymi trasami do wspinaczki w wąwozie rzeki New River to raj.

Fani raftingu z kolei zapewne dobrze znają głęboki kanion tej rzeki, jako że odcinek 53 mil białej, spienionej wody uważany jest za jeden z najlepszych w kraju.

Dla wszystkich mieszkańców Virginii nowy park narodowy z pewnością jest dowodem uznania i potwierdzenia wspaniałości tego miejsca. Zatrzymamy się w ciekawszych widokowo miejscach oraz przy wiadukcie, który jest fotograficzną wizytówką parku.

Przejazd na nocleg.

4.day

Po śniadaniu przejazd do Parku Stanowego Hocking Hills w Ohio.

Ten, mimo że nie ma statusu parku narodowego, jest często ceniony i rekomendowany bardziej niż konkurujący z nim Park Narodowy Cuyahoga. Położony w południowo-wschodnim Ohio, Hocking Hills State Park zyskał narodowe i międzynarodowe uznanie jako najlepszy park do odwiedzenia.

Oszałamiający o każdej porze roku park oferuje wysokie klify, wodospady i głębokie, zacienione wąwozy dla miłośników pieszych wędrówek i przyrody. Odwiedzający mogą spodziewać się widoków dzikich kwiatów zdobiących dno lasu wiosną i żywych liści jesienią. Droga powrotna do Chicago.

Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych.

Show full itinerary

4 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).