Festiwal Balonowy w Galenie

2 days
Itinerary
Cena $275

Price includes

  • Nocleg w hotelu w pokojach dwuosobowych
  • Opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika
  • Przejazd minibusem na całej trasie

The price does not include

  • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
  • Biletów wstępu
  • Ubezpieczenia turystycznego

Festiwal Balonowy w Galenie/ Balloon Race Galena

Lot balonem


Itinerary

1.day

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 6:00 rano. Podczas zaledwie dwudniowej wycieczki odwiedzimy 3 stany, włączając w to nasz rodzimy stan Illinois. Dwa Pozostałe to Wisconsin i Iowa.

Granice wszystkich trzech stanów schodzą się przy królowej amerykańskich rzek, Mississippi, i to właśnie ten rejon będzie naszym miejscem, któremu poświęcimy czas i zainteresowanie.

Pierwszym przystankiem w drodze do Galeny będzie okolica miasteczka Oregon. Zatrzymamy się tam aby zmierzyć się z posągiem Indianina, największym po posągu Chrystusa w Rio de Janeiro monolicie na świecie. Poznamy historię jego powstania i podobnie jak on, spojrzymy na malowniczą rzekę Rock River przepływającą przez stanowy park Lowden.

Kolejnym punktem będzie już sama Galena. Niegdyś była ona bogatym miasteczkiem górniczym, miasto jednak z czasem opustoszało i stało się wręcz miastem duchów.

Przywrócone do czasów świetności odżyło i mimo, że nie przyciąga już odwiedzających przemysłem górniczym i bogatymi złożami srebra, to dzięki malowniczemu położeniu, stromym wzgórzom i historycznym budynkom jest popularne wśród turystów.

Wybierzemy się na spacer główną ulicą miasta i dowiemy się dlaczego Galena nazywana jest Miastem Generałów.

Po południu przejazd do parku, na terenie którego weźmiemy udział w wielkim wydarzeniu. Co roku park zamienia się w ogromny piknik i jest licznie odwiedzany przez lokalnych i przyjezdnych, którzy przyjeżdżają tu podziwiać zmagania balonów w ramach Balloon Race.

Polecimy i my, jeśli tylko pogoda nie spłata nam figla.

Wieczór spędzimy na polanie, w piknikowej atmosferze, przy dobrym jedzeniu, muzyce na żywo i dobrym towarzystwie. Dla osób, które zadeklarowały wcześniej taką chęć, przelot balonem o zachodzie słońca i lampka szmpana.

Dla pozostałych pokaz starych, klasycznych samochodów. Po zachodzie słońca, pełni wrażeń, przejeżdżamy na nocleg.

2.day

Dzień 2

Po śniadaniu, kierując się na północ, przekraczamy granicę ze stanem Iowa i przejeżdżamy do położonego kilkanaście mil od Galeny miasta Dubuque. To z niego wyruszają statki wycieczkowe po rzece Mississippi.

My jednak tym razem skorzystamy z innej atrakcji i wjedziemy kolejką torową na górę, z której rozciąga się panorama na położone niżej miasto i okolicę. Nieopodal Dubuque znajduje się też inne, niewielkie miasteczko, Dickeyville.

Odwiedzimy go ze względu na sanktuarium, którego ozdobne ogrodzenie z arkadami, alkowami i kapliczkami jest oryginalnie ozdobione muszlami, kamieniami, kolorowymi szkiełkami, a nawet płytkami ceramicznymi, przywiezionymi z podróży przez parafian kościoła.
Dalsza droga na północ wzdłuż rzeki Mississippi doprowadzi nas do Parku Stanowego Pikes Peak. Słynący z majestatycznych widoków na rzekę Mississippi, Park Stanowy Pikes Peak jest jednym z najważniejszych miejsc przyrodniczych w stanie Iowa.

Położony w malowniczym otoczeniu, obejmuje 11 mil szlaków z urwiskami i dolinami. Wybierzemy się na krótki szlak prowadzący do wodospadu Bridal Veil i do Point Ann z widokiem na pobliskie miasto Mac Gregor, w którym w drodze powrotnej do Chicago zatrzymamy się na obiad.

Z punktu widokowego położonego na 500-metrowym urwisku  zobaczymy miejsce, w którym spotykają się wody dwóch rzek, Wisconsin i Mississippi.

Przejazd w drogę powrotną do Chicago, do którego planujemy dojechać w późnych godzinach wieczornych.

Show full itinerary

2 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).