Odkrywamy Michigan: Festiwal Balonów i “Mała Bawaria”

2 days
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $395

Price includes

 • przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • jedno (1) śniadanie w drugim dniu wycieczki
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

 • biletów wstępu (ok. $25 – wstęp na Festiwal Balonów, rejs statkiem wycieczkowym w miasteczku Frankenmuth)
 • wyżywienia
 • Festiwal balonów – Michigan Challenge Balloonfest
 • Frankenmuth – Mała Bawaria
 • bawarska architektura i kuchnia
 • największy na świecie sklep bożonarodzeniowy
 • “Silent Night” chapel
 • rejs statkiem wycieczkowym

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka


Itinerary

1.day

Zapowiada się weekend pełen zabawy i niecodziennej rozrywki.

Wycieczka rozpocznie się zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634), po której ruszamy w drogę. Kierując się na północny wschód przejedziemy przez Illinois, Indianę i wjedziemy do stanu Michigan. To właśnie tutaj, w Michigan, odbywa się trzydniowe święto balonów – Michigan Challenge Balloonfest. W tym roku impreza odbywa się już po raz trzydziesty ósmy, ma charakter konkursowy i polega na rywalizacji pilotów (nie ma możliwości lotów balonem).

Jest to duże wydarzenie dla lokalnej społeczności, które przyciąga zainteresowanych z całego stanu. Będzie wesoło, głośno (muzyka na żywo) i przede wszystkim kolorowo. Impreza ma charakter piknikowy więc będzie dużo atrakcji na świeżym powietrzu, dobre jedzenie, koncerty na żywo –  każdy coś będzie mógł wybrać dla siebie.

Pod wieczór, po prezentacji i odśpiewaniu hymnu narodowego wyczekiwany widok ponad 20 podświetlonych balonów na tle wieczornego nieba, który z pewnością będzie niezapomniany.

Wieczorem przejazd na nocleg

2.day

Dzisiaj odwiedzimy tzw. Małą Bawarię. Malownicze miasteczko Frankenmuth w stanie Michigan położone nad rzeką Cass znane jest z architektury w stylu bawarskim. W mieście, którego dziedzictwo sięga czasów pierwszych osadników wybierzemy się na spacer wzdłuż głównej ulicy, po której obu stronach „rozsiadły” się urocze sklepiki i butiki z pamiątkami. Jest też browar oraz Cheese House, w którym odbywają się degustacje sera.

Przy sprzyjającej pogodzie wybierzemy się na godzinną wycieczkę na pokładzie łodzi Bavarian Belle, podczas której przewodnik przybliży nam historię tego miejsca i niemieckiego osadnictwa.

Mimo, że do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, nie możemy nie odwiedzić największego na świecie bożonarodzeniowego sklepu, w którym można się nabawić bólu głowy : ) od samego wyboru dostepnych ozdób.

Zobaczymy też replikę kapliczki, w której po raz pierwszy wykonano znaną kolędę „Cicha Noc”.

Na obiad wybierzemy się do bawarskiej restauracji, gdzie przy bawarskiej muzyce i kelnerkach w bawarskich strojach spróbujemy bawarskich, a jakże, specjałów.

Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

Show full itinerary

2 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).