Fajerwerki w Indianie

3 days
Itinerary
Cena $395

Price includes

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Biletów wstępu
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.

Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd o godz. 5 rano sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd).
Po drodze do Shipshewana zatrzymamy się w kampusie Uniwersytetu Notre Dame. Ten prywatny katolicki uniwersytet badawczy na przedmieściach South Bend założony został w 1842 roku przez Edwarda Sorina. Główny kampus położony jest w  malowniczej okolicy, a na krótkim spacerze zatrzymamy się w kilku punktach orientacyjnych, takich jak Złota Kopuła, przy muralu Słowa Życia i Bazylice.
Przejazd do miejscowości Shipshewana, która  znana jest przede wszystkim z tego, że skupia trzecią co do wielkości społeczność Amiszów w Stanach Zjednoczonych. Miejscowi bardzo dbają o swoje dziedzictwo, chronią je i pielęgnują. Turyści natomiast, podglądając jakże odmienny styl życia, podziwiają go i wręcz tęsknią za charakteryzującą je prostotą. Na położonej nieopodal farmie wybierzemy się w fascynującą podróż do wyjątkowego świata Amiszów i Mennonitów. Lunch w formie bufetu. Blue Gate. Serwowane tam są dania kuchni Amiszów.
Udamy się w dalszą drogę do Columbus stolicy stanu Ohio. Po drodze zobaczymy Monument Chief Leatherlips, szefa indiańskiego plemienia Wyandotów. Rzeźba jest hołdem złożonym  wodzowi, który nazywany jest przez osadników „Skórzane usta”, ponieważ kiedy dał słowo, można było mu zaufać – jego słowa były mocne jak skóra.
W Columbus zobaczymy m.in. kapitol stanowy, niemiecką wioskę w głównej dzielnicy miasta i jedną z najważniejszych historycznych dzielnic w Stanach Zjednoczonych. Spróbujemy też piwa w jednym z 50 mini browarów umieszczonych na szlaku „Ale Trail”.
Przejazd na nocleg.

2.day

Dzień 2

Po śniadaniu przejedziemy na spacer po parku stanowym Hocking Hills. Park ten słynie z malowniczych tras, które przecinają dawne tereny, które zamieszkiwali rdzenni Amerykanie plemiona Delaware, Wyandot, Shawnee. Trasy są średniej trudności jednak warto zabezpieczyć wygodne obuwie.
Po spacerze przejedziemy w stronę stanu Indiana. Pierwszym punktem programu będzie  Indianapolis, słynny Canal Walk, który został utworzony na początku XIX wieku w celu ułatwienia handlu międzystanowego. Dziś odnowiony Canal Walk (ciągnący sie na północ przez White River State Park do 11th Street) służy społeczności śródmiejskiej jako nadmorska promenada dla spacerowiczów.
Dla chętnych możliwość przepłynięcia gondolami  rodem z Wenecji i podziwianie Canal Walk i pięknie odrestaurowanych budynków z pokładu gondoli. Następnie zobaczymy kapitol stanowy oraz  dom Benjamina Harrison, 23 prezydenta Stanów Zjednoczonych. Posłuchamy historii o Harrisonie, zarówno zabawnych, jak i wzruszających.
Następnie przejedziemy na teren Festiwalu CarmelFest, by podziwiać pokaz firewerków z okazji Święta Niepodległości.

3.day

Dzień 3

Po śniadaniu przejedziemy na tereny patryiotycznej parady z okazji Święta Niepodległości CarmelFest Parade. Następnie spędziny czas na terenie festiwalu CarmelFes, który słynie z fantastycznej rozrywki i festiwalowego jedzenia.
Popołudniu wyjedziemy w drogę powrotną do Chicago.

Show full itinerary

3 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).