Washington Island, farma lawendowe

Door County & Washington Island – Klub Podróżnika Złotego Wieku

2 days
Itinerary
Cena $245

Price includes

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu

Door County & Washington Island


Itinerary

1.day

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5:00 rano. Przejazd przez Illinois i Wisconsin do Northport w stanie Wisconsin, gdzie wsiądziemy na prom, który dowiezie nas na wyspę Washington.

Washington Island ma szerokość około 5 mil (8 km) i długość 6 mil (10 km). Wraz z Półwyspem Door County, Washington Island tworzy zdradliwą cieśninę, która łączy Green Bay z resztą jeziora Michigan. Wcześni francuscy odkrywcy nazwali tę drogę wodną, teraz zaśmieconą wrakami statków, Porte des Morts, co dosłownie oznacza „Drzwi Umarłych” lub bardziej potocznie, „Drzwi Śmierci”.

Jedną z największych atrakcji na wyspie jest plaża o nazwie Schoolhouse Beach. To, co czyni to miejsce tak niezwykłym i pięknym, to polerowane kamienie z wapienia. Zamiast piasku białe gładkie kamienie pokrywają całą plażę. Kamienie, polerowane przez lodowiec przez tysiące lat, są jak małe geologiczne skarby. Zabieranie ich z plaży jest niezgodne z prawem i słono kosztuje.

Podobnych plaż na świecie jest cztery. Jedną z najnowszych atrakcji Washington Island jest farma lawendowa, jedna z najlepszych farm lawendowych na środkowym zachodzie, gdzie można zobaczyć jak lawenda jest suszona i przetwarzana.

W okresie kwitnienia lawendy można spacerować w ogrodzie z 14 tysiącami kwitnących roślin. Widok i zapach zniewala, podobnie jak ilość lawendowych produktów w pobliskim sklepiku. Można tam kupić wszystko, od mydełek po słodycze. Oczywiście wszystko w kolorze, smaku i zapachu lawendy. W lokalnej kawiarence można delektować się lampką wina lub skosztować dekadenckiego deseru, w kolorze i o smaku lawendy.

Przejeżdżając dookoła wyspy zatrzymamy się przy wieży widokowej oraz odwiedzimy niewielki kościółek Stavkirke. Pomysł jego budowy zrodził się częściowo ze względu na bogate dziedzictwo skandynawskie wyspy.

Dzięki marzeniu i rosnącej grupie wiernych wolontariuszy projekt zaczął zbierać fundusze w 1983 roku. Budowa tego typu kościołów sięga czasów wprowadzenia chrześcijaństwa do Norwegii w XI wieku za panowania św. Olafa, króla Norwegii.

Zamiast używać kamienia, którego wiele europejskich kościołów używało do budowania swoich budynków, Norwegowie postawili na drewno, jego obfite zasoby naturalne i zdolność rodzimych rzemieślników.

Specjalistyczna architektura Stavkirke kojarzy się z budową statków Wikingów. Z dużymi „klepkami” lub masztami, żebrami, krokwiami, stoczniowymi technikami oraz głowami smoków na „dziobach” dwuspadowych dachów, drewniana konstrukcja przypomina statek Wikingów.

Powrót na półwysep. W ramach obiadokolacji proponujemy udział w lokalnej tradycji kulinarnej ‘fish boil’. Czas wolny. Nocleg.

2.day

Prosimy o zabranie suchego prowiantu.

W tym dniu odwiedzimy parki położone na półwyspie Door County i urocze miasteczka.

Na początek zatrzymamy się w malowniczym miasteczku Sister Bay ze szwedzką restauracją, na dachu której pasą się kozy. Ten niecodzienny widok sprawia, że restauracja jest jedną z najbardziej znanych na półwyspie. Jest to autentyczna szwedzka rodzinna restauracja. Jej menu składa się z różnych szwedzkich potraw, od naleśników z borówkami po szwedzkie klopsiki, kanapki, sałatki oraz różnorodne dania na ciepło i na zimno, serwowane przez kelnerki w skandynawskich strojach.
Na małe zakupy pamiątek zatrzymamy się w Fish Creek, skąd udamy się do Cana Island Lighthouse. Latarnia o wysokości 89 stóp (27 m) położona jest na wyspie połączonej z lądem groblą. Dostaniemy się do niej specjalnym wozem lub brodząc w płytkiej (do kolan) wodzie.

Następnie przejedziemy do Cave Point County Park, najbardziej znanego parku na całym półwyspie. Mimo, że nie ma on statusu parku narodowego ani nawet stanowego, pięknie wyrzeźbione przez wiatr i wodę klify z ukrytymi podwodnymi jaskiniami są mekką dla nurków i kajakarzy, a cały park ikoną całego Door County.

Tam udamy się na krótki spacer wzdłuż wapiennych klifów malowniczego jeziora Michigan. Krótki postój w lokalnej winiarni na degustację i zakupy. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Po drodze zatrzymamy się przy farmers market.

Powrót planowany jest na godzinę 9 wieczorem.

 

Poznaj inne wycieczki GOLDEN AGE TRAVEL:

Show full itinerary

2 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).