Dollywood- umbrella-sky-desktop

Dollywood – Spełniony Sen Dolly Parton

3 days
Itinerary
Cena $695

Price includes

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy autokarem lub minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu ($130 – płatne przy zapisie)

Rozrywka


Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd spod biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o 4.00 rano. Przejazd przez stan Indiana do Cincinnati, miasta, którego nazwa pochodzi od Lucjusza Cyncynata, obwołanego na czas wojny rzymskim dyktatorem, a który po jej zakończeniu dobrowolnie zrzekł się nieograniczonej władzy i w ten sposób stał się wzorem cnót obywatelskich. Istniejące do dnia dzisiejszego Towarzystwo Cyncynatów przyznaje Order Cyncynata najbardziej zasłużonym dla amerykańskiej demokracji. Członkiem tego towarzystwa i laureatem tego orderu jest m.in. nasz rodak, Tadeusz Kościuszko.

W Cincinnati spędzimy ok. 3-4 godziny, podczas których zwiedzimy największe skupisko historycznych XIX w. budynków w USA. Odbędziemy wyjątkowy spacer po podziemiach miasta, gdzie zobaczymy ukryte krypty, w których pochowani są jedni z pierwszych mieszkańców miasta. Będziemy też eksplorować niedawno otwarte stare podziemne tunele, gdzie znajdują się pozostałości browarów, które są znanym dziedzictwem Cincinnati.

W ramach wycieczki przewidziana jest także degustacja lokalnych piw i innych napojów. Następnie udamy się na wzgórze, gdzie znajduje się Bellevue Park, skąd będziemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Po południu udamy się w dalszą drogę do Pigeon Forge. Nocleg i zakwaterowanie w luksusowym Dollywood’s DreamMore Resort and Spa.

2.day

Dzień 2

Dzisiejszy dzień spędzimy w Dollywood, największej atrakcji turystycznej stanu Tennessee. Ten założony przez słynną piosenkarkę country Dolly Parton park rozrywki jest uznawany za ósmy najlepszy park na świecie i szósty w USA, wyprzedzając nawet takie atrakcje jak Disneyland w Kalifornii.

W jednym z wywiadów Dolly Parton powiedziała, że pracując w Hollywood zawsze pragnęła zamienić literę „H” na „D” i to marzenie zrealizowała z powodzeniem.

Przez cały dzień będziemy bawić się korzystając z niezliczonych atrakcji. Dla co odważniejszych kolejki górskie, roller coasters i inne mrożące krew w żyłach wyzwania, ale też pokazy z Dzikiego Zachodu, liczne zabawy dla dzieci oraz Flower & Food Festival, na który co roku sprowadza się ponad pół miliona kwiatów 40-tu różnych gatunków i buduje się z nich wspaniałe rzeźby, mozaiki, itp.

Smakosze także nie będą zawiedzeni rozkoszując się jedzeniem najwyższej jakości. Dla chętnych także pokazy woltyżerki i show jeździeckie w wykonaniu najlepszych amerykańskich artystów.

Alternatywnie dzień ten można spędzić w parku wodnym, stworzonym również przez Dolly Parton. Powrót wieczorem do Dollywood’s DreamMore Resort and Spa, gdzie po dniu pełnym wrażeń będzie można zrelaksować się w Spa lub w basenie.

3.day

Dzień 3

Przed powrotem do Chicago odwiedzimy Muzeum Titanica, swego czasu największego statku pasażerskiego świata, który zatonął po zderzeniu z górą lodową w 1912 r. Muzeum to zbudowane jest w kształcie oryginalnego statku, w połowie jego skali. Można w nim zobaczyć ponad 400 przedmiotów wydobytych z jego wraku.

Konstrukcja jest zbudowana w basenie, tworząc iluzję Titanica na morzu, a dwugodzinna wycieczka z przewodnikiem ma na celu dać gościom wrażenie bycia oryginalnym pasażerem statku podczas jego pierwszej i jedynej podróży. Jest to największe stałe muzeum Titanica na świecie.

Ok. godz. 11.00 wyruszymy w podróż powrotną. Powrót do Chicago w późnych godzinach wieczornych.

Show full itinerary

3 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).