grand-canyon

Czerwone Skały Arizony i Las Vegas w Pigułce – Mini na Maxa

4 days
Itinerary
Cena $795

Price includes

  • Noclegi w motelach i hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
  • Przejazdy minibusem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie

The price does not include

  • Kosztu bagażu (około $60)
  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
  • Biletów wstępu do parków (dodatkowo około $100)

Grand Canyon (Wielki Kanion Kolorado) i Las Vegas

Kaniony


Itinerary

1.day

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku O’Hare o 4:45 am. Odprawa bagażowa. Wylot o 6:00 am. Lądujemy około 9:30 am w Pheonix w Arizonie.

2,5 godzinny przejazd do Sedony, krótki odpoczynek, po czym wyruszamy na  pierwszy szlak. My skupimy się na kilku najpiękniejszych – Bell oraz Cathedral, gdzie znajdują się największe wibracje tak zwane Vortex. Wiele osób odwiedząjących te miejsca twierdzi, że w tych magicznych i sakralnych miejscach Indian czują maksymalny przypływ siły, pozytywnych wibracji i błogostanu.

Cztery główne vorteksy Sedony są położone w miejscach niebagatelnej urody, a ich piękno niewątpliwie działa na człowieka pozytywnie. Niektórzy w boskiej euforii odczuwają przypływ energii, inni wyciszają się i znajdują harmonię z przyrodą i światem.

Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu i wizyta w wyjątkowym miejscu: Tlaquepaque – maleńkim, z charakteru meksykańskim miasteczku, w którym znajdują się galerie sztuki, sklepiki z pamiątkami oraz kilka wyśmienitych meksykańskich restauracji. Każdy, kto odwiedza Sedonę powinien zatrzymać się tutaj choć na chwilę. To idealne miejsce aby, spróbować wspaniałej meksykańskiej kuchni i odpocząć po całodziennej wędrówce szlakami otaczającymi miasteczko.

2.day

Dzień 2

Wyjazd wcześnie rano do Chapel of the Holy Cross. Kilka minut na kontemplacje i udamy się w stronę Grand Canyon. Wielki Kanion Kolorado jest jednym z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Majestatyczne panoramiczne widoki, kolory jak z palety najlepszego malarza i magnetyzm, który zapiera dech w piersi. W 1903 r. Prezydent Theodore Roosevelt odwiedził to miejsce i powiedział: “Wielki Kanion napełnia mnie podziwem. Jest bez porównania – nie do opisania; absolutnie niezrównany na całym świecie …Niech ten wielki cud natury pozostanie taki, jaki jest teraz. Nie róbmy nic, by zepsuć jej wielkość, wzniosłość i piękno”.

Wielki Kanion oficjalnie został Parkiem Narodowym 26 lutego 1919 r. Spędzimy tam kilka godzin (okolo 4) by napawać duszę i oczy widokami znanymi nam z pocztówek i filmów.

Po południu udamy się w stonę Las Vegas. Planowany przyjazd do Hotelu około 7-8 wieczorem. Czas wolny na zwiedzanie miasta, które nigdy nie śpi.

3.day

Dzień 3

Wyjazd około 6:00 am. Przejazd do Death Valley National Park. (około 2,5h). Zobaczymy Dante Peak, Zabriskie Point, Badwater czyli wyschnięte jezioro. Badwater to również najniżej położony punkt w Ameryce Północnej, leżący 86 metrów poniżej poziomu morza, na koniec zobaczymy Artist’s Palette. Powrót do Las Vegas. Po drodze zatrzymamy się w przepięknym miejscu – Red Rock Canyon. Czekają nas tam urokliwe zakątki, niezwykłe formacje skalne oraz dzikie konie. Czas Wolny. Nocleg.

4.day

Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Stanowego Parku Valley Of Fire. Bardzo czesto traktowany po macoszemu przez odwiedzających Nevadę turystów. Niesprawiedliwie.

Valley of Fire składa się z jasnoczerwonych azteckich piaskowców położonych w szarobrązowych wapiennych górach. Piaskowiec pochodzi z okresu jurajskiego i jest pozostałością piasku pozostawionego przez wiatr po opadnięciu mórz śródlądowych i podniesieniu się lądu. Wczesny człowiek przeniósł się do południowej Nevady już 11 000 lat temu.

Najbardziej oczywistym dowodem okupacji są petroglify wyryte w skałach przez kulturę Basketmaker około 2500 lat temu, a później przez wczesną kulturę Pueblo. Paiuteowie mieszkali na tym obszarze w 1865 roku, kiedy Mormoni osiedlili się w pobliskim St. Thomas na południowym krańcu Doliny Moapa. Transfer na Lotnisko. Przylot do Chicago około 10.30pm

Show full itinerary

4 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).