Chicago – w rocznicę wybuchu Wielkiego Pożaru

1 days
10-07-2023
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $125

Price includes

 • Przejazd minibusem na całej trasie
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

 • Wyżywienia
 • Biletów wstępu: wejście do Chicago Architecture Center, wjazd na John Hancock Center, wstęp do Chicago History Museum, wjazd na Willis Tower ($100)

Kultura i historia


Itinerary

1.day

CHICAGO
w rocznicę Wielkiego Pożaru
– od bagien do drapaczy chmur –

Wycieczkę rozpoczniemy wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinnach porannych.

Na początek przejedziemy do Chicago History Museum. Obejrzymy tam wystawę poświęconą Wielkiemu Pożarowi, który strawił Chicago ponad 150 lat temu. Wystawa „Miasto w Ogniu: Chicago 1871” poprowadzi nas przez kluczowe wydarzenia i warunki przed, w trakcie i po pożarze. Zawiera ponad 100 artefaktów z kolekcji Chicago History Museum oraz osobiste historie ocalałych z pożaru.

Następnie przejedziemy do downtown, w którym zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w jednym z najwyższych budynków w Chicago – John Hancock Center. Wieżowiec w centrum Chicago ma 100 pięter i 344 metry wysokości. Wyjedziemy na taras widokowy by zachwycić się widokiem na Chicago i Jezioro Michigan. Dla chętnych dodatkowa atrakcja – panoramiczne szklane okno. Wystarczy chwycić się zamontowanych po bokach każdej z szyb poręczy i czekać…..Gdy okno zacznie sie przechylac do przodu – emocje gwarantowane!!!

Stamtąd czeka nas spacer, podczas którego przyglądniemy się bliżej zabudowie Chicago. DO PRZEJŚCIA MAMY DYSTANS OKOŁO 3 MIL (4,5 KM) WIĘC PROSIMY WZIĄĆ TO POD UWAGĘ PRZY ZAPISIE NA WYCIECZKĘ (NIE PRZEWIDUJEMY NA TYM ODCINKU TRASY TRANSPORTU). Podczas spaceru zobaczymy:

 • Tribune Tower
  Wysoka na 36 pięter neogotycka wieża ma unikalne cechy architektoniczne. Do jej budowy każdy stan USA wniósł cegłę lub fragment skały. Większośc z tych „cegiełek” jest na wyciągnięcie ręki, więc będziemy mogli ich dotknąć.
 • The Wrigley Building
  Brama do Magnificent Mile i najwcześniejszy ze słynnej grupy wieżowców. Do dzisiaj jest jednym z najbardziej znanych zabytków Chicago i do dzisiaj dumnie góruje nad Michigan Avenue.
 • Trump International Hotel & Tower
  Czwarty co do wysokości budynek w Stanach Zjednoczonych, Trump International Hotel & Tower® Chicago był inspiracją dla Burdż Khalifa w Dubaju i szybko stał się jednym z najlepszych luksusowych hoteli w Chicago.
 • Marina City Goldberg
  Okrągłe, bliźniacze wieże, nowatorskie pod względem nie tylko projektu ale i konstrukcji. Na 40 piętrach znajduje się 900 apartamentów (20 pieter zajmuje parking). Kiedy centrum Chicago straciło zainteresowanie na rzecz przedmieść, atrakcyjny kompleks Marina City przekonał ludzi do życia w centrum miasta.
 • Chicago Architecture Center
  W sercu miasta, gdzie Michigan Avenue spotyka się z rzeką Chicago, obejrzymy ekspozycję modeli kultowych drapaczy chmur oraz największą makietę miasta, z ponad 4250 miniaturowymi budynkami, i kinowym tłem animującym kluczowe momenty w historii Chicago, w tym Wielki Pożar z 1871 roku.
 •  Riverwalk
  Promenada wzdłuż rzeki Chicago ma długość 1,25 mili i umożliwia mieszkańcom i turystom malownicze spacery z widokiem na górujące nad rzeką wieżowce. Skrywa kameralne zatoczki, kawiarnie, winiarnie i bary. To stamtąd wypływają liczne statki wycieczkowe. Zaplanujemy tam krótki odpoczynek i czas na posiłek.
 •  Marshall Field and Company Building
  Olbrzymi dom towarowy z przełomu wieków, który swoją powierzchnią zajmował cały blok w chicagowskiej „Loop”. W czasach swojej świetności utożsamiał luksus dzięki szklanemu sufitowi zaprojektowanemu przez Tiffany’ego, eleganckiej restauracji i pierwszym ruchomym schodom. Zajrzymy do środka.
 • Millenium Park
  Niektórzy uważają to miejsce za najważniejszy projekt miasta od czasów Światowej Wystawy Kolumbijskiej w 1893 roku. Na jego terenie znajduje się Jay Pritzker Pavilion, Cloud Gate (czyli słynna „fasolka”), Crown Fountain i Lurie Garden. Odwiedzimy wszystkie te miejsca.
 • Art Institute of Chicago
  Istniejący od 1879 roku chicagowski Instytut Sztuki uzyskał tytuł najlepszego muzeum na świecie, wyprzedzając paryski Louvre i nowojorski Metropolitan Museum of Art. To jedno z najstarszych i największych muzeów sztuki na świecie.
 • Historic Route 66 Begin Sign
  Znak symbolizujący miejsce, w którym niegdyś rozpoczynała się legendarna droga Route 66, zwana Matką wszystkich dróg. Tam zakończymy nasz spacer, ale nie zwiedzanie.

Na zakończenie wycieczki wjedziemy na taras widokowy najwyższego wieżowca w chicagowskiej metropolii. Willis Tower wznosi się na wysokość 442 m i oferuje niezapomniany widok – panoramę 360 stopni. Przekonamy się o tym na własne oczy wjeżdzając na 103 piętro tarasu widokowego, na którym kilka lat temu dobudowano przeszklone balkony wystające na 4 stopy. To atrakcja dla odważnych, ale widoki do pozazdroszczenia. Widok Chicago noca z pewnością zapadnie nam na długo w pamięci.

Przewidywany powrót pod biuro Rek Travel w godzinach wieczornych

 

UWAGA! Limitowana liczba miejsc – 12
Kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

Show full itinerary

1 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).