Bardzo Dziki Zachód i Spotkanie z Dawidem Andresem

7 days
Itinerary
Cena $1795

Price includes

  • Przejazdy autokarem na całej trasie
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju dwuosobowym
  • Kolacja pożegnalna z Dawidem Andresem
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • Biletów lotniczych w przypadku wybraniu opcji z przelotem
  • Biletów wstępu
  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia mienia

Itinerary

1.day

Dzień 1

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godz. 5:00 rano. Przejazd do Denver / przylot do Denver.

2.day

Przejazd z Denver w kierunku Canon City. Po drodze zatrzymamy się w Colorado Springs. Odwiedzimy Garden of the Gods (Ogród Bogów) i pójdziemy na spacer wśród niezwykłych formacji skalnych, z których najczęściej fotografowaną jest Balansująca Skała. Odwiedzimy też Manitou Cliff Dwelling. Te pieczołowicie zachowane struktury Anasazi zostały przeniesione z kanionu McElmo w południowym Kolorado na początku XX wieku. Chociaż zostały przeniesione nieco ponad 100 lat temu, pochodzą one sprzed wieków, zanim Kolorado zostało nawet stanem. Zwiedzając wykute w skałach pomieszczenia zobaczymy jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców regionu.
Następnie udamy się do Royal Gorge Bridge and Park. W parku, w którym znajduje się najwyższy most wiszący w Ameryce, kolejka zipowa nr 1 w Kolorado i najbardziej przerażający na świecie Skycoaster – każdy znajdzie coś dla siebie. Żadna podróż do Kolorado nie byłaby kompletna bez niezapomnianej, jedynej w swoim rodzaju wizyty na amerykańskim moście, zawieszonym 956 stóp nad głębokim kanionem. Most zobaczymy również w innej odsłonie, z perspektywy jadącego dnem kanionu pociągu. Podróż zabytkowym pociągiem, w otwartych wagonach z platformami widokowymi z pewnością będzie niezapomnianą atrakcją.

3.day

Po śniadaniu, kierując się na południe Kolorado, dojeżdżamy do Parku Narodowego Great Sand Dunes. Park słynie z ogromnych wydm, z największą o nazwie Star Dune i wysokości 755 stóp oraz sezonowego potoku i plaży utworzonej u podstawy wydm. Z parku rozciąga się przepiękna panorama na pasmo górskie North Zapata Ridge. Widok ośnieżonych szczytów na horyzoncie z gorącym piaskiem pod stopami nie ma sobie równych. Mimo, że jest to park narodowy, po wydmach można wędrować i wspinać się na nie. Alternatywą zejścia może być zjazd na desce snowboardowej. Sandboarding i sandsledding to popularne zajęcia, które wykonuje się na specjalnie zaprojektowanym sprzęcie, który można wypożyczyć tuż przed wejściem do parku. Po południu odwiedzimy dość nietypową, jak na Kolorado, atrakcję – Colorado Gators Park. Już sam fakt hodowli aligatorów w gorącym i suchym klimacie Kolorado budzi zdumienie, a oglądanie i karmienie ich jednak nie jest jedyną atakcją tego miejsca. O tym, co najbardziej zadziwia odwiedzających, a więc i nas, dowiemy się na miejscu. Nocleg w Kolorado.

4.day

5.day

Wielki dzień – Wielki Kanion. Przed wjazdem na teren parku narodowego, w centrum turystycznym obejrzymy film I-MAX o Wielkim Kanionie Rzeki Kolorado. Film naprawdę robi wrażenie, a jest to zaledwie przedsmak. Widok kanionu jest niesamowity. Onieśmieleni pięknem tego cudu przyrody udamy się na spacer wzdłuż południowej krawędzi tej ogromnej dziury w ziemi. Kanion ma długość 446 km, a w najszerszym miejscu odległość pomiędzy krawędziami sięga aż 29 km. To jedno z tych miejsc, którego potęgi i piękna nie oddadzą ani słowa ani zdjęcia. Park Narodowy Wielkiego Kanionu jest bezdyskusyjnie jedną z największych atrakcji Stanów Zjednoczonych i obowiązkowym punktem podróży po zachodnich stanach. Krótko mówiąc, trzeba to zobaczyć na własne oczy. Przejazd na nocleg do Phoenix.

6.day

Spotkanie z popularnym vlogerem. Dawid Andres to znany w mediach społecznościowych kierowca ciężarowki, który w sposób zupełnie “nieturystyczny”, poza utartymi szlakami, przemierza świat. Razem z Dawidem zwiedzimy Phoenix, stolicę i największe miasto Arizony. Odwiedzimy Desert Botanical Garden, gdzie na obszarze 57 hektarów rośnie ponad 20 tysięcy roślin, w tym ponad 4 tysiące kaktusów. Jedna trzecia z nich to gatunki rodzime, a ponad 130 to gatunki zagrożone. W następnej kolejności spacer w centrum Phoenix. Zobaczymy m.in. Heritage Plaza z domem Rossona, zabudowę, zabudowę Uniwersytetu Stanowego, Centrum Arizona, Bazylikę, centrum teatralne Herbergera oraz Kapitol Stanowy z parkiem Bolin’a. Wieczorem kolacja pożegnalna i wspólne zdjęcia. Nocleg w Phoenix.

7.day

Wyjazd w drogę powrotną / wylot z Phoenix.

Show full itinerary

7 days

The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).