Arka Noego i Cincinnati – the Queen City

2 days
10-14-2023
Itinerary Conditions for participation and cancellation
Cena $395

Price includes

  • nocleg w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

The price does not include

  • wyżywienia
  • biletów wstępu
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)

INDIANAPOLIS – WILLIAMSTOWN – REPLIKA ARKI NOEGO – OGRÓD BOTANICZNY – DOM PAPROCI – PALMIARNIA – GALERIA DRZEWEK BONSAI – CINCINNATI – AMERYKAŃSKIE MUZEUM ZNAKÓW – SPACER WZDŁUŻ “MAIN STREET USA” – AKWARIUM NEWPORT

Kultura i historia

Rozrywka


Itinerary

1.day

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W Irving Park rd., Chicago, IL 60634) we wczesnych godzinach porannych.

Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Ohio i Kentucky. Pierwszy krótki postój jest planowany w okolicach Indianapolis (dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą suchego prowiantu).

Przejazd do Williamstown, KY gdzie powstała ogromna replika Arki Noego. Zbudowana została według opisów w Biblii – jest długa na 137 metrów, szeroka na 14 metrów i wysoka na 23 metrów. W jej wnętrzu znajdziemy wystawę prezentującą bilijną historię o potopie i Noe, który na Arce ocalił po parze wszystkich gatunków zamieszkujących ziemię.

We wnętrzach arki możemy znaleźć ekspozycje prezentujące zarówno historię Noego jak i bogatą kolekcję modeli różnych zwierząt, w tym również dinozaurów, które zdaniem autorów projektu koegzystowały z człowiekiem i wyginęły dopiero po potopie. Wszystko to ulokowane jest na siedmiu piętrach tej olbrzymiej budowli, która powstawała przez 6 lat.

Po obiedzie (koszt własny) przejazd do krytego ogrodu botanicznego z ponad 3500 gatunkami roślin, wodospadem w lesie deszczowym. Zobaczymy tam m.in. Dom Paproci i palmiarnię, w której odtworzono tropikalny las deszczowy.

Przyjrzymy się kolekcji drzew cytrusowych i ogrodowi, gdzie hodowane są rośliny pustynne. Odwiedzimy ogród orchidei, zwanych też storczykami i dowiemy się jak producenci perfum wykorzystują ich substancje zapachowe, a w galerii drzewek Bonsai poznamy chińską sztukę tworzenia tych miniaturowych drzewek.

Wieczorny spacer po promenadzie z panoramą na rozświetlone downtown Cincinnati.Przejazd do hotelu na nocleg.

2.day

Po śniadaniu odwiedzimy American Sign Museum – największe publiczne muzeum poświęcone znakom, neonom i szyldom w Stanach Zjednoczonych. Brzmi dziwnie? Poznamy w nim ponad stuletnią historię i sztukę tworzenia przeróżnego rodzaju znaków. Zobaczymy przedziwną kolekcję znaków, przedmiotów z nimi związanymi i ciekawostek.

Na terenie 20 tysięcy stóp kwadratowych znajduje się bogaty zbiór znaków od wczesnych, przedelektrycznych znaków, przez piękne neony w stylu Art-Deco, po najnowsze rozwiązania technologiczne.

Wybierzemy się ponadto na kolorowy spacer wzdłuż „Main Street USA”, zapełnionej kolorowymi, podświetlanymi witrynami sklepowymi i złożymy wizytę w znajdującym się w muzeum warsztacie produkującym neony.

Następnie udamy się do miejsca, w którym odkryjemy cuda podwodnego świata. W cieszącym się popularnością wśród turystów Newport Aquarium poznamy najbardziej egzotyczne stworzenia wodne.

Zobaczymy białe aligatory, pogłaskamy uśmiechnięte płaszczki i przejdziemy po pierwszym na świecie moście linowym zawieszonym kilka cali nad zbiornikiem wodnym pełnym rekinów. Poznamy też historię zatopionego wraku, który stał się domem dla mieszkańców głębin.

Krótki postój w parku, skąd na „do widzenia” po raz ostatni “rzucimy okiem” na panoramę miasta Cincinnati. Wyjazd w drogę powrotną do Chicago. Po drodze, w okolicy Indianapolis, postój na obiad. Planowany powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

 

Podobne wycieczki:

 

Show full itinerary

2 days

Trasa wybranej wycieczki


The company is not responsible for client’s lost property due to burglary, theft, loss, etc. we are also not responsible for client’s losses in motels. Rek Travel Company reserves the right to change the program, dictated by circumstances beyond its control. The client is obliged to comply with the tour regulations. Tour participants are insured as required by the U.S. Department of Transportation for a total of $5,000,000 (policy available for review upon request). For an additional fee, participants may be insured for in-patient and out-patient treatment of medical conditions acquired during the tour, as well as for accidents at sightseeing facilities (all information at the office).